Naše certifikáty

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. spĺňa najvyššie kritériá kvality na prevádzkovanie lotérií, internetových hier a ostatných druhov zábavy. Jednou z najdôležitejších hodnôt pre TIPOS je bezpečnosť zákazníka pri zapojení sa do jednotlivých hier a jeho vysoký herný zážitok.

Spoločnosť TIPOS je držiteľom certifikátu WLA Security Control Standard od Svetovej lotériovej asociácie a tiež certifikátu ISO/IEC 27001 na poskytovanie a riadenie štátom licencovaných lotériových a stávkových služieb, prijímanie stávok a vyplácanie výhier na území SR, vrátane vývoja, dizajnu, predaja, prevádzky a podporných služieb podľa zákona o hazardných hrách.

Zároveň je spoločnosť TIPOS držiteľom certifikátu, ktorým TÜV SÜD Slovakia s.r.o. - Certifikačný orgán systémov manažérstva potvrdil, že národná lotériová spoločnosť zaviedla a používa v súlade s normou ISO 37001:2016 systém manažérstva proti korupcii v oblasti poskytovania a riadenia štátom licencovaných lotériových a stávkových služieb, prijímania stávok a vyplácania výhier na území Slovenskej republiky, vrátane vývoja, dizajnu, predaja, prevádzky a podporných služieb podľa zákona o hazardných hrách. O tom, že spoločnosť TIPOS zaviedla a používa systém manažérstva súladu (Compliance management system) svedčí získanie certifikátu ISO 37301:2021. 

V oblasti zodpovedného hrania potvrdila Asociácia európskych lotériových spoločností – THE EUROPEAN LOTTERIES svojim certifikátom, že spoločnosť TIPOS dosiahla zosúladenie so štandardami európskeho certifikačného rámca pre zodpovedné hranie lotérií. 

Spoločnosť TIPOS je aj držiteľom certifikátu, ktorý potvrdzuje, že TIPOS splnila kritériá na dosiahnutie 4. úrovne v oblasti zodpovedného hrania, ktorú určuje WLA ( the World Lottery Association – Svetová asociácia lotérií) a v súlade s tým jej bola udelená akreditácia od WLA.