Zoznámte sa so Silver Snipers! Ide o najstarší e-športový tím súčasnosti

Mnohí fanúšikovia e-športu ale aj laická verejnosť majú pri slove "e-šport" predstavu o 18 až 21 ročných chlapcoch, ktorí sa tomuto povolaniu venujú, kým nedospejú. Mýty vyvracia tím Silver Snipers, ktorého celkový vek je 365 rokov! Len pre zaujímavosť, priemerný vek profesionálneho tímu je cca 120 rokov.

TÍM SO ZÁZEMÍM SNOV

Zostava tímu Silver Snipers je tvorená výlučne dôchodcami a nájdeme v ňom aj ženy. Celý projekt je zastrešený spoločnosťou Lenovo Legion a tím trénuje bývalý šampión Counter-Strike z čias slávy Ninjas In Pyjamas Tommy Ingemarsson, známejší pod prezývkou "Potti". Samotná myšlienka vytvorenia tímu z dôchodcov vznikla pri podujatí DreamHack Open 2017 vo švédskom Jonkopingu. Od tohto roku zostava tímu prakticky rotuje a na e-športovom poli spĺňa exhibičnú úlohu, ktorú by sme mohli prirovnať k basketbalovému tímu Haarlem Globetrotters

Tréner Ingemarsson si spoluprácu pochvaľuje, ba dokonca zastáva názor, že e-športové zápolenie pomáha dôchodcom k lepšej fyzickej a mentálnej kondícii a uľahčuje im aj vzťahy s ich mladšími členmi rodiny. V kombinácii elitného trénera a patronátu veľkej počítačovej spoločnosti dostaneme mix organizácie, akých nie je na svete veľa.

*Zdroj: linkedin.com

ZA ZAČIATKOM PROJEKTU VZNIKOL NÁPAD STARÉHO OTCA POMÔCŤ VNUČKE

Duchovným otcom projektu je Abbe "Birdie" Drakborg, ktorý sa ku hre Counter-Strike dostal vďaka vnučke, ktorú daná hra bavila. Nakoľko jej chcel pomôcť a tráviť s ňou viac času, rozhodol sa pustiť sa do herného zápolenia s ňou. Jeho hobby sú origami a po každej hre odovzdáva svojim ženským kolegyniam kvety zo svojej tvorby. Všetci členovia tímu sa zhodujú na tom, že ich priatelia na dôchodku tomuto končíku nerozumejú, ale zároveň sú veľmi potešení pozitívnou spätnou väzbou zo strany mladších fanúšikov.

*Zdroj: linkedin.com