Toto sú najúspešnejší hráči histórie e-športu. Pamätáte si ich?

E-šport v zahraničí sa stal fenoménom výrazne skôr ako v našich končinách. V čase, keď väčšina z našej e-športovej scény ešte o niečom ako e-šport nesnívala, v zahraničí už niektorí hráči zarábali milióny. V tomto článku sa pozrieme práve na týchto jednotlivcov a ich kariéry.

N0TAIL (DOTA 2)

N0tail je jednou z najväčších legiend hry DOTA 2. Aktívny bol od sezóny 2012 až do tej minulej, keď úspešne hájil farby klubu OG, ktorého je okrem iného aj jedným zo zakladajúcich členov. Okrem iného pôsobil aj v organizáciách Team Secret, Fnatic či Cloud9. Od roku 2012 dokázal zvíťaziť prakticky na každom väčšom podujatí a e-športom si zarobil vyše 7 miliónov dolárov.

Zdroj: estnn.com

FLASH (STARCRAFT)

Flash bol legendou hry Starcraft, ktorá v rokoch 1998-2010 bola v Kórei tak veľmi populárna, že sa dostávala aj do televízií a získala si veľkú popularitu. Samotný Flash bol najlepšie zarábajúcim hráčom hry Starcraft, keď dokázal zarobiť až 400-tisíc dolárov a bol aj najdlhšie sa držiacou svetovou jednotkou v e-športe. Okrem iného mal až 70% úspešnosť vo vyhraných zápasoch v konkurenčnom prostredí Ázie a na svetovej scéne. Jeho alternatívnou prezývkou pri hrách bola aj "Final Boss" či "The Ultimate Weapon", čo boli pri jeho schopnostiach v tej dobe veľmi príznačné prezývky.

Zdroj: dexerto.com

F0REST A GET_RIGHT (COUNTER-STRIKE)

f0rest a GeT_RiGhT boli švédski hráči hry Counter-Strike v drese organizácie Ninjas In Pyjamas. Počas ich účinkovania bol ich tím jednoznačnou stálicou na vrcholných priečkach a ešte vo verzii hry 1.6 svojou popularitou vytvorili základy pre vznik úspešného e-športu v hre Counter Strike. Práve táto dvojica je považovaná za najsilnejšiu dvojicu všetkých čias v Counter-Strike.

Zdroj: youtube.com

FATAL1TY (QUAKE/UNREAL TOURNAMENT/COUNTER-STRIKE)

Fatal1ty bol v jednom momente najlepšie zarábajúcim hráčom histórie, až kým ho v roku 2013 nepredbehol kórejský hráč StarCraftu - Lee Jaedong. Úspech mu priniesli strelecké hry Quake a Unreal Tournament a samotný Fatal1ty je považovaný za jedného zo zakladateľov úspešného amerického e-športu. Slávu e-športu v USA priniesol aj účasťou v epizóde programu True Life na MTV, kde tvorcovia mapovali jeho e-športovú prípravu pred Cyberathlete´s Professional League v roku 2002 v hre Unreal Tournament 2003. Po konci e-športovej kariéry sa vrhol na podnikanie, stal sa vlastníkom spoločnosti vyrábajúce vlastné herné podložky pod myš s názvom FATpads. V roku 2010 bol vyhlásený členom siene slávy e-športu, plánovaného múzea v Iowe v USA.

Zdroj: youtube.com