Štartuje MAJOR v Antwerpách. Aké sú vyhliadky tímov?

Po kvalifikačných skupinách štartuje fáza vyzývateľov Major turnaja v Antwerpách. V nej uvidíme 16 tímov, ktoré formátom na dva prehraté zápasy zabojujú o 8 miesteniek do ďalšej fázy.

FAVORITI NA POSTUP

Najväčšie šance na postup dávame šestici ENCE, G2, Astralis, Team Vitality Outsiders a Team Liquid. Tieto tímy sú v tejto fáze výrazne lepšie ako ostatné a budeme prekvapení, ak by niektorý z nich v ďalšej fázi chýbal. Hardcore fanúšikovia budú zvedaví hlavne na formu tímu ENCE, ktorý po finále ESL Pro League ukázal najväčší progres tejto sezóny.

*Zdroj: liquipedia.net

ČIERNE KONE SKUPINY

Za najväčších vyzývateľov favoritov môžeme považovať tímy forZe, Team Spirit, Complexity Gaming, Eternal Fire, Bad News Eagles, Imperial Esports a MIBR. Tu fanúšikom neunikne účasť tímu Eternal Fire, ktorého hrajúcim majiteľom je skúsený sniper Xantares. Ten zložil tím zložený zo skúsených tureckých hráčov a momentálne prekvapujú svet Counter-Strike. Pozornému oku neunikne ani elitný sniper FalleN v tíme Imperial Esports, ktorý odišiel posilniť brazílsku scénu. Ostatné tímy sa medzi najväčších vyzývateľov dostali hlavne kvôli tomu, v akých regiónoch pôsobia, čo im dáva výrazný náskok oproti ostatným tímom a šancu potrápiť favoritov.

*Zdroj: afkgaming.com

OUTSIDERI

Najslabšími celkami tímov budú 9z Team (Argentína), Renegades (Austrália) a IHC Esports (Mongolsko). Ide o tímy z najslabších regiónov v rámci Counter-Strike a každé víťazstvo bude pre nich úspechom. Tu budú pútať najväčšiu pozornosť mongolskí hráči z IHC Esports, nakoľko ide o hráčov, ktorí pôsobili len v domácej krajine a ich región je z hľadiska dostupných informácií najmenej prebádaný.

*Zdroj: esports-betting-tips.com