ESL PRO LEAGUE: Skupina C má prekvapivého víťaza, mizéria tímu Big pokračuje

V ESL Pro League sme boli svedkami zaujímavej skupiny C. V nej sa zišli o niečo menej kvalitné tímy ako v predchádzajúcich dvoch, avšak rozdiel medzi tímami bol minimálny, o čom svedčí aj tabuľka.

PREKVAPIVÝ VÍŤAZ ZO ŠPANIELSKA

Tím Movistar Riders zo Španielska nie je veľmi známou organizáciou pre fanúšikov elitného Counter-Strike. Španielska organizácia je známa hlavne tým, že na najvyššej úrovni nepredvádza ideálne výkony a dominuje hlavne v Tier 2 súťažiach. Tímy v skupine C ale môžu pochybovať o pravdivosti tohto tvrdenia. Španieli prešli skupinovou fázou neporazení a bolo na nich badať, že majú svoje "momentum", cez ktoré súperi nevedeli prejsť.

Druhým tímom v skupine C bolo zoskupenie hráčov organizácie Gambit Esports, ktorí si zvolili názov tímu "Players". Tí až na prehru s Movistar Riders nenašli premožiteľa a potvrdili očakávania fanúšikov aj stávkových kancelárií o bezproblémovom postupe. Tretím tímom, ktorý sa môže radovať z postupu je americká organizácia Team Liquid, o ktorej postupe bolo jasné už pred posledným kolom.

Zdroj: facebook.com

KRÍZA V TÍME BIG, OUTSIDER BEZ VÝHRY

Organizácia BIG bola veľkým favoritom na postup z tejto relatívne jednoduchej skupiny. V ich prospech hral aj fakt, že organizácia nerobila zmeny v zostave v priebehu sezóny a tú minulú dokázali zaskočiť ktorýkoľvek top tím sveta. V skupine sme videli (podobne ako v Katowiciach) nepresvedčivý výkon, ktorý pozostával hlavne z (ne)doťahovania sľubne rozohratých kôl k výhram. Prehry v pomere 0:2 s postupujúcimi tímami dali stopku nemeckému tímu a zároveň aj podnet k zamysleniu sa, kde sú možnosti na zlepšenie nepriaznivých výsledkov z posledných dvoch mesiacov.

Na piatej priečke sa umiestnil tím Godsent, ktorý túto sezónu stavil na hráčov z Brazílie. Tí si k postupu "nepričuchli" prakticky od prvého kola a vo vedení očakávali o niečo lepšie výsledky, ktoré mohli aspoň smerovať k boju o postup. Posledným tímom v skupine bol jasný outsider z USA, tím, ktorý prešiel rôznymi zmenami v názve a zostave - Party Astronauts. Tí okrem posledného kola s víťazom Movistar Riders nedokázali získať ani jednu mapu.

Zdroj: facebook.com

Zdroj náhladovej foto: dotesports.com