Víťazom CS:GO turnaja IEM Katowice 2022 sa stal tím FaZe Clan!

IEM Katowice sú od nedeľňajšieho večera minulosťou. Víťazným tímom sa stal FaZe Clan, ktorý zvíťazil nad G2 v pomere 3:0 na mapy.

G2 PO NEVYUŽITÝCH MAP-POINTOCH NEZVLÁDLI PRVÚ MAPU

Prvou mapou bola mapa Inferno, ktorú si zvolil FaZe Clan. Hráči tímu G2 do zápasu vstúpili veľmi energicky, CT stranu zvíťazili v pomere 11:4. Po výmene strán nič nenasvedčovalo obratu, po sérii troch víťazných kôl od FaZe, dokázali hráči G2 zvýšiť náskok na 15:7 a vybudovať si veľmi sľubnú pozíciu na zisk prvej mapy. Od tohto momentu hráči G2 nedokázali získať už ani kolo a po prekvapivom obrate prehrali prvú mapu v predĺžení v pomere 19:15. Individuálnym štatistikám kraľoval ropz z tímu FaZe Clan.

Zdroj: hltv.org

DRUHÁ MAPA PRE FAZE CLAN AŽ V PIATOM PREDĹŽENÍ

V druhej mape sme videli to pravé finálové napätie. FaZe Clan zvládol CT stranu na mape Inferno v pomere 11:4 a neskôr si vypracoval map-point za stavu 15:10. Od tohto momentu sme boli svedkami zaujímavých súbojov na mape a napínavého každého kola. Hráči tímu G2 sa dokázali vrátiť do zápasu, stav v mape dorovnali na 15:15 a mapa išla do predĺženia.

V nej sme videli až 4 predĺženia, kde si tímy držali výhodnejšiu stranu a chirurgicky presne zahrávali svoje útoky a obrany. Rozuzlenie prišlo až v piatom predĺžení, keď FaZe Clan dokázal získať súperovu mapu výsledkom 31:27. Najlepším hráčom druhej mapy bol vo forme hrajúci huNter- z tímu G2, ktorý aj vďaka predĺženiam dokázal získať až 57 zabití súpera.

DRÁMA AJ V TRETEJ MAPE

FaZe Clan v tretej mape Dust2 nenechal nič na náhodu a zvíťazil aj tretiu mapu. Základ tomu postavili hráči americkej organizácie už v prvej polovici na T strane, ktorú vyhrali v pomere 8:7. Zápas bol aj po zmene strán vyrovnaný, v koncovke sme boli svedkami stavu 14:14. Následná dvojkolová šnúra tímu FaZe Clan ukončila IEM Katowice a potvrdila vzhľadom k výsledku krutú porážku pre tím G2. Paradoxom tretej mapy a celého zápasu bol aj fakt, že najlepším hráčom finále bol bosniansky hráč huNter-, ktorý ovládol štatistiky zabití a poškodenia až v dvoch mapách z troch.

G2 : FaZe Clan - 0:3 (15-19, 27-31, 14-16)