Poznáme majstrov Slovenska v e-športoch. Kto sa dostane na majstrovstvá sveta?

Všetko sa raz končí. A tak sa skončili aj Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch, ktoré tento rok priniesol TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. ako exkluzívny partner podujatia. Dnes už poznáme majstrov Slovenska v hrách CS:GO, League of Legends a FIFA 22. Po prvýkrát sa najväčšie slovenské progamingové podujatie konalo štúdiovou verziou z ChuckTV. Finalisti jednotlivých hier prišli do Bratislavy, aby súperili o titul majstra SR a skvelý finančný prizepool vo výške fantastických 12 450€.

Počas 9 dní livestreamov sme sledovali skvelé výkony a spoznali nových šampiónov. Od 7. do 10. októbra to bol turnaj v hre CS:GO, ktorý priniesol súboj o rekordný prizepool 8 500 € a postup na V4 Future Sports Festival, v ktorom hráči bojujú o neuveriteľných 300 000 €.

Po štyroch dňoch napínavých súbojov si prvé miesto vybojoval tím eSuba, ktorý v rekordne sledovanom finále zdolal tím Enterprise esports. Podarilo sa mu to pritom až na poslednej mape.

Druhý októbrový víkend bol v znamení League of Legends turnaja. TOP osem tímov zo Slovenska a Česka súperilo v populárnej MOBA hre o prvenstvo a prizepool 2 450 €.

Vo finále turnaja si organizácia eSuba pripísala na konto aj druhý titul z majstrovstiev Slovenska, keď ich tím zdolal vo finále Dynamo Eclot.

Posledný majstrovský deň hraný 22. októbra patril hre FIFA 22. Dvanástka virtuálnych futbalistov predviedla na trávnikoch hry skutočne grandiózne výkony.

Najlepší hráči z Česka a Slovenska hrali na konzole PlayStation 5 o titul majstra a prizepool 750 €. Po napínavých skupinových a play-off zápasoch sme sa dostali až do slovensko-českého semifinále.

Vo finále sa napokon stretli českí FIFA hráči FCMartin a Sampi.Tipsport.Seron, ktorý z dôvodu zranenia hral finále online z domu. Seron nakoniec porazil mladučkého Martina a stal sa posledným majstrom SR za rok 2021.

Tituly sú teda rozdané a majstrovská sezóna ukončená. Desaťtisíce divákov si užili neskutočné herné výkony.

Napriek tomu, že majstrovstvá Slovenska sa skončili, ešte stále sa môžete zapojiť do špeciálnej súťaže, v ktorej sa hrá o letecký zájazd s plnou penziou na blížiace sa majstrovstvá sveta v Eilate, zájazd na V4 Future Sports Festival s Dev1m a iné vecné ceny.

A čo nás ešte najbližšie čaká od organizátorov majstrovstiev Slovenska? Nová sezóna stredoškolskej a univerzitnej ligy, ktoré štartujú túto jeseň, firemná e-športová liga a mnohé ďalšie e-športové projekty!

Kompletné výsledky turnajov majstrovstiev Slovenska v e-športoch:

CS:GO

Poradie Tím
1. miesto eSuba
2. miesto Enterprise esports
3. miesto Dynamo Eclot
4. miesto Sampi. Tipsport
5. - 6. miesto Cryptova
5. - 6. miesto Entropiq Prague
7. - 8. miesto Dark Tigers
7. - 8. miesto NecroRaisers

League of Legends

Poradie Tím
1. miesto eSuba
2. miesto Dynamo Eclot
3. miesto Cryptova
4. miesto Carnis
5.- 6. miesto Olmíci
5.- 6. miesto HEET
7.- 8. miesto Imobilné Ratraky
7.- 8. miesto Ultimátny Klubík Kamarádů

FIFA 22

Poradie Tím
1. miesto Sampi.Tipsport.Seron
2. miesto FCMartin
3. miesto The_Majkyy
4. miesto Lumasa2
5.- 8. miesto FCST_13
5.- 8. miesto Doli2000
5.- 8. miesto Szabi_1992
5.- 8. miesto Ritzy
9.- 12. miesto R4P1D_90
9.- 12. miesto BavendoFarky
9.- 12. miesto Alex_eSport
9.- 12. miesto Cristy