Dominantný tím eSuba. Po CS:GO ovládol majstrovstvá Slovenska aj v hre League of Legends

Druhý októbrový víkend v rámci majstrovstiev Slovenska patril súboju legiend v hre League of Legends. O titul majstra sa pobilo osem najlepších slovenských a českých tímov, ktoré do turnaja postúpili z online kvalifikácií.

Sledovať sme mohli napínavý zápas BO3 medzi tímami Carnis a Cryptova, ktorí súťažili o tretie miesto. O samotný titul majstra sa vo finálnej BO5 pobili najlepší z najlepších - tímy Dynamo Eclot a eSuba!

Súboj o 3. miesto: Carnis 0:2 Cryptova

V boji o bronz sme mohli sledovať kratšiu dvojmapovú sériu, ktorú získali hráči z Cryptovy jednoznačne na svoju stranu. Cryptove sa darilo vyvíjať tlak na všetkých stranách mapy, v prvej hre mali viac ako 10-tisícové vedenie v goldoch. Zatiaľ čo Nuffy a Esgi hrali agresívnu hru na bote, Tassa vyvíjala tlak na tope a Carniss len so sklopenými ušami sledovali, ako v súbojoch ich tím postupne vymieral.

Z tejto BO3 si tým pádom zaslúžene odniesla Cryptova bronzové medaily a finančnú odmenu v hodnote 300€.

Finále: Dynamo Eclot 1:3 eSuba

V prvej hre sme mohli sledovať krásne výkony zo strany eSuby. Rozdiel mali v ôsmich vežičkách, v goldoch a vo všetkých drakoch. Dynamo Eclot na chvíľu prebralo vedenie do svojich rúk, avšak hráči eSuby si dokázali získať späť kontrolu nad mapou a hneď v prvej hre nám ukázali dominantný zastrašujúci výkon.

Na druhej mape sa podarilo tímu Dynamo Eclot zhodiť na malú chvíľu eSubu z koňa. Mohli síce získať víťazstvo do svojich rúk omnoho skôr, avšak dali si na čas a napokon pokojne a štýlovo dorovnali skóre druhou mapou na 1:1. Viac bodov však už Eclot nezískal, pretože tretia hra sa opäť niesla v dravom duchu v prospech eSuby.

Napriek tomu, že eSuba nepredviedla veľmi kontrolovanú hru, mali sme pocit, že Dynamo Eclot nevedel, čo v ťažkých tímových bitkách robiť. Súboje boli vcelku vyrovnané, avšak množstvo chýb a zlá komunikácia, ktorú Eclot predviedol v tretej hre, eSuba využila. Zvládla v konečnom team-fighte získať ACE a v 28-minúte ukončila trápenie svojho protivníka.

Esuba získala vo finálovom štvrtom zápase prvý a zároveň jediný penta-kill v celom šampionáte, čím len potvrdila, že na česko-slovenskej scéne v hre League of Legends nemá konkurenciu. Za výhru zinkasoval tím aj finančnú odmenu 1 400 €.

Majstrovský pohár odovzdal najlepšiemu tímu eSuba, ktorý, mimochodom, získal aj majstrovský titul v hre Counter-Strike: Global Offensive, člen predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie produktov spoločnosti TIPOS Stanislav Molnár.

Finálne poradie tímov na Orange MSR 2021 v turnaji Acer Predator League of Legends:

Poradie Tím
1. eSuba - 1400 €
2. Dynamo Eclot - 600 €
3. Cryptova - 300 €
4. Carnis - 150 €
5.-6. Olmíci
5.-6. HEET
7.-8. Imobilné Ratraky
7.-8. Ultimátny Klubík Kamarádů