Poznáme majstra Slovenska v hre Counter-Strike: Global Offensive!

V poradí už šiesty majstrovský titul v hre Counter-Strike: Global Offensive si po dramatickom finále odniesol tím eSuba. Exkluzívny partner podujatia, národná lotériová spoločnosť TIPOS, priniesol všetkým fanúšikom majstrovské zážitky. Aj vďaka tomu sa znova potvrdilo, že TIPOS je na Slovensku dôležitým partnerom e-športej scény. Víťaz získal okrem finančnej odmeny aj postup na V4 Future Sports Festival.

Medzi osem zúčastnených tímov sa na základe umiestnenia v TOP 4 Y-Games PRO Series na slovenskej a českej scéne dostali tímy: Enterprise, Sampi.Tipsport, Dynamo Eclot, Dark Tigers. Toto kvarteto doplnili zvyšné štyri tímy, ktoré sa stali víťazom otvorených kvalifikácií: eSuba, Entropiq Prague, Cryptova a NecroRaisers.

Semifinálové zápasy ponúkli rozuzlenie v podobe postupujúceho na V4 Future Sports Festival. Ako prví si miestenku do finále zabezpečil tím Enterprise, ktorý už miestenku na finále V4 FSF mal. Jeho súperom sa stal tím eSuba, ktorý vyradil Sampi.Tipsport.

Za favorita celého podujatia bol považovaný tím Enterprise, ktorý až do finálového zápasu nestratil ani jedinú mapu.

Napokon sa však zrodilo prekvapenie, keď v záverečnej bitke uspel tím eSuba. Finále ponúklo plný formát Best of 5 (BO5) v ktorom po prvej mape išlo vedenie na stranu Enterprise. Následne však eSuba získal dve mapy za sebou a stav bol razom 2:1. Enterprise však neskladal zbrane, vyrovnal na 2:2, a tak o víťazovi rozhodoval „decider“.

Poslednou pridanou mapou do aktívneho map poolu bola Ancient. Šťastie sa v nej naklonilo na stranu eSuby a po náročnom zápase si odniesol tento tím krásnu finančnú výhru v hodnote 5000€.

Kompletné výsledky:

1.miesto – eSuba – 5000€ + V4 FSF postup

2.miesto – ENTERPRISE esports – 2000€

3.miesto – Dynamo Eclot – 1000€

4.miesto – Sampi.Tipsport – 500€

5.-6.miesto – Cryptova

5.-6.miesto – Entropiq Prague

7.-8.miesto – Dark Tigers

7.-8.miesto – NecroRaisers

Celé podujatie sa nieslo v skvelej atmosfére, pričom nechýbalo množstvo vychytávok.

Pred každou odohranou i dohranou mapou priniesol exkluzívny partner podujatia TIPOS Analyst Desk, kde sme mohli vidieť podrobné analýzy herných taktík, najlepších kôl i highlights zápasu. Analýzu si počas finálového dňa vyskúšal aj komik Ján Gordulič.

Podujatie bolo realizované štúdiovým formátom, kde hráči boli ubytovaní spoločne na hoteli a následne prichádzali do štúdia Chuck TV odohrať ich zápas. Počas voľného času na hoteli mohli tímy využiť TIPOS chill zónu, v ktorej mali k dispozícií počítače pre tímový tréning.