Power ranking tímov po PGL Major: Toto je 5 najlepších tímov sveta

Po prvom Major turnaji sezóny a dvoch významných turnajoch ESL Pro League a IEM Katowice máme priestor na bilancovanie. Niektoré tímy sklamali svojich fanúšikov, iné výrazne vystrelili. Podľa nášho názoru je toto momentálne najlepšia pätica tímov sveta.

FAZE CLAN

Americká organizácia prekvapivo ovláda túto sezónu. Zatiaľ totiž vyhrali každé veľké podujatie. Mix európskych hráčov broky, ropz, karrigan a rain, doplnený o Kanaďana Twistzz-a sa vyznačuje veľmi kvalitne odohratými play-off. Zaujímavosťou je, že súperi FaZe Clanu majú v play-off problémy vyhrať aj svoje mapy, čo sa nepodarilo ani vo finále PGL Antwerp ich najväčšiemu rivalovi tejto sezóny - tímu Natus Vincere.

Zdroj: PGL

NATUS VINCERE

Natus Vincere boli najväčší suveréni minulej sezóny a aj napriek dominancii FaZe Clan-u ich väčšina fanúšikov považuje za najlepší tím sveta. Momentálne najlepší hráč sveta s1mple aj so svojimi spoluhráčmi prežívajú slabšiu sezónu, vo finále jasne prehrali s FaZe Clan-om, avšak šancí na reparát na zisk prvého miesta budú mať ešte viacero.

Zdroj: afkgaming.com

ENCE

Fínska organizácia ENCE po menej úspešných sezónach vtrhla do tejto vo veľkom štýle. Už v Katowiciach ukázali hráči ENCE, že táto sezóny môže skončiť pre nich úspešne, keď porážali oveľa bohatšie a v tej dobe aj rebríčkovo lepšie postavené organizácie. Prvý úspech prišiel na ESL Pro League, kde sa dokázali prebojovať až do finále. Na PGL Major v Antwerpách to dotiahli až do semifinále, kde bol nad ich sily tím Natus Vincere.

Zdroj: esports.gg

HEROIC

Heroic je najpodceňovanejšou organizáciou sveta Counter-Strike. Je to spôsobené jednak menšou fanúšikovskou základňou (v regióne Škandinávie je veľa organizácií a pár z nich je aj slávnejších ako Heroic) a aj pretriasanými problémami s trénerom tímu z minulej sezóny. Napriek tomu sa môžu Dáni pochváliť so semifinále v Katowiciach, najlepšou osmičkou na Major v Antwerpách aj semifinále na BLAST Showdown.

G2/NINJAS IN PYJAMAS

Napriek nevyrovnaným výsledkom obidvoch organizácii môžeme povedať, že na delené miesto top 5 najlepších tímov momentálne určite patria. Obidva tímy majú silné zostavy, G2 sa podarilo získať aj jedno finále a pri priaznivých okolnostiach dokážu obidva tieto tímy získať finále v nadchádzajúcich prestížnych turnajoch.