Pomohol Macronovi k obhajobe v prezidentských voľbách aj e-šport?

Tento víkend sa uskutočnila v politickom svete Európy jedna z najdôležitejších volieb vôbec. O post francúzskeho prezidenta sa uchádzal Emanuel Macron, ktorý je známy skôr prozápadnými postojmi, diplomatickým zaobchádzaním s oponentmi a pro-ruská nacionalistická kandidátka Marine Le Pen. Víťazom sa stal ľahko favorizovaný Macron s 58% percentami hlasov.

POMOHOL MU E-ŠPORT U MLADÝCH VOLIČOV?

Emanuel Macron sa vo voľbách chtiac-nechtiac snažil zabodovať aj u mladých voličov, ktorí majú blízko k e-športu. Portál gamingnews.cyou prišiel už v predvečer volieb so zaujímavým faktom a prejavom samotného prezidenta, ktorý sa pokúsil osloviť e-športovú verejnosť v krajine. V ňom spomenul, že francúzsky e-šport patrí k povestnej "francúzskej dokonalosti" a vyzdvihol hlavne organizácie Team Vitality a Karmine Corp, čiže vedúce organizácie krajiny hrajúce najpopulárnejšie e-športové tituly League of Legends a Counter-Strike.

*zdroj: TASR

Zároveň načrtol možnosť spolupráce medzi e-športom a olympijskými športmi, nakoľko Paríž bude hostiteľom Olympijských hier v roku 2024. Ohľadom tejto spolupráce sa snažil francúzsky politik predstaviť možnosť spropagovať "francúzsku dokonalosť" na rôznych olympijských eventoch, ktorých pred samotnými Olympijskými hrami (ale aj počas nich) bude neúrekom. Ďalším pokusom osloviť francúzskych e-športových fanúšikov bola prechádzka Macrona s jeho partnerkou na pláži Le Touquet blízko mesta Calais, kde novinárov zaujala jeho mikina organizácie Team Vitality, ladená vo farbách francúzskej trikolóry.

Vzhľadom na rastúcu popularitu e-športu vo Francúzsku a aj veľkému potenciálu mladých voličov, ktorých veľakrát zachytávajú práve nacionalistické nálady ide o podarený ťah Macronovho volebného tímu, ktorého efektivita by bola na dlhšiu analýzu. Každopádne sme radi a zároveň aj zvedaví, ako sa podarí ešte e-športu s jeho potenciálom preniknúť aj do ďalších sfér života ľudí.

*Zdroj: gamingnews.cyou