Kam prestupovali slovenskí a českí e-športoví hráči v League of Legends?

Kam prestupovali slovenskí a českí e-športoví hráči v League of Legends? Nový rok 2022 pomaly ale isto končí svoj prvý mesiac, ktorý priniesol viacero zaujímavých zmien na e-športovom poli. V hre League of Legends sme sa na česko-slovenskej scéne dočkali zaujímavých prestupov. Tie najzaujímavejšie vám predstavíme na nasledujúcich riadkoch.

NAJVÄČŠIE PRESTUPY SA DIALI V LEC

Najlepšia európska súťaž v League of Legends má našich zástupcov hneď v niekoľkých kluboch. Asi najväčším prestupom v rámci súťaže bol prestup Mareka "Humanoid" Brázdu, ktorý prestúpil z tímu minuloročného víťaza MAD Lions k aktuálnemu tabuľkovému lídrovi, tímu Fnatic. Z MAD Lions sa porúčal aj ďalší Čech, Carzzy, ktorý zamieril do Team Vitality. Ďalším prestupom v rámci najlepšej európskej súťaže bol prechod slovenského Matúša "Neon" Jakubčíka z organizácie Schalke 04 do francúzskeho klubu Misfits.

V ŠPANIELSKU DVOJICA ČESKÝCH PRESTUPOV

Najväčším prestupom z pohľadu slovenských a českých hráčov v španielskej lige bol odchod Jakuba "Dreedy" Viceníka do novovzniknutej organizácie FC Barcelona E-sports. Nakoľko jeho predchádzajúce pôsobisko bolo v tíme UCAM Murcia, ostáva v rámci krajiny a taktiež ostáva na pobreží Stredozemného mora. Ďalším prestupom v rámci Španielska je odchod Adama "Random" Grepla z tímu S2V E-sports do novovzniknutej organizácie Bisons ECLUB. Španielska LVP zažila veľmi hektické obdobie plné kvalitných hráčov z iných súťaží. O to viac je cennejšie, že českí hráči si svoju pozíciu v rámci súťaže ustrážili a ostávajú v základných zostavách organizácií.

VO FRANCÚZSKU NAJPOČETNEJŠIE ZASTÚPENIE NAŠICH HRÁČOV

Do Francúzska na začiatku prestupového obdobia prestúpil asi najslávnejší hráč Európy, Rekkles. Už samotný prestup tohto hráča odštartoval kolotoč posilňovania organizácii nielen v najvyššej súťaži, ale aj v druhej divízii. Z pohľadu CZ/SK fanúšika patria medzi najväčšie prestupy prechody slovenských hráčov Kamiliusa a Simona "Kio" Králika. Klubom Kamiliusa je tím GameWard, Kio sa presunul do organizácie Solary. O Slovákov a Čechov bol záujem aj v druhej lige. Z organizácie Sinners sa práve smerom do Francúzska porúčal Toplaner Garp. Jeho novým klubom sa stal klub beGenius ESC z druhej ligy. Smerom do francúzskej druhej ligy sa presunul aj Midlaner Zoiren, ktorý predtým hrával v Rakúsku.

DO BRITÁNIE PRIŠIEL LEN JEDEN HRÁČ

V britskej súťaži NLC má svoje zastúpenie len Česká republika. Do tímu MNM Gaming prišiel Petr "Bobista" Fojtík. Do ostrovnej súťaže sa dostal z gréckeho klubu Auxesis Esports.

BALKÁN TAKTIEŽ S NAŠIM ZASTÚPENÍM

Na prvý pohľad exotickú balkánsku súťaž bude hrať aj jeden Slovák. Je ním Ondrej "Wondro" Kenda, ktorý opustil českú organizáciu HEET a rozhodol sa skúsiť balkánskeho majstra, organizáciu Crvena Zvezda Esports. Ako napovedá samotný názov, ide o organizáciu z Belehradu, ktorá spadá pod známy futbalový klub. Toľko téma prestupov. V najbližších týždňoch sa môžete tešiť na pokračovanie článkov o našich hráčoch v zahraničných tímoch, v ktorých sa pozrieme aj na to, ako sa komu darí.