Hráči Enterprise esports prekvapili a dosiahli výborný výsledok

Prestížny e-športový turnaj V4 Future Sports pokračuje svojou e-futbalovou časťou

V4 Future Sports Festival v Budapešti zakončil svoj CS:GO turnaj s rekordným prizepoolom 300 000 eur. Víťazmi sa stali hráči ruského tímu Gambit, ktorí si ukrojili najväčší podiel z prizepoolu - 150 000 eur. V súboji o prestížny titul boli aj tri slovenské a české tímy. Z nich dosiahol najvyššie umiestnenie tím Enterprise esports, ktorý skončil na delenom 5. a 6. mieste. V tesnom závese za ním sa umiestnili tímy eSuba a Sinners Esports.

Potrápili víťazov

Vráťme sa ešte k štvrťfinálovej účasti tímu Enterprise Esports na turnaji, ktorú môžeme považovať za veľký úspech. Naši e-športoví hráči totiž dokázali vyhrať mapu proti bývalej svetovej jednotke - Movistar Riders zo Španielska. Ako prvý tím z územia Česko-Slovenska postúpili do top osmičky turnaja V4 Future Sports Festival v Budapešti.

Enterprise esports vs Gambit 1:2 (16:12, 3:16, 6:16)

Enterprise esports sa dostal do play-off turnaja, čím zatienil i skvelé výkony eSuby, či Sinners Esports. Na absolútnych favoritov celého turnaja však už boli naši hráči prikrátki. Slovenská scéna pritom žila veľkou eufóriu, keď borci z Enterprise dokázali získať na svoje konto prvú mapu a dostali sa tak do jednobodového vedenia. Hráči ruského tímu Gambit však rýchlo vytriezveli z úvodného šoku a na ďalších dvoch mapách udelili svojmu súperovi hotový debakel. Enterprise si v nasledujúcich dvoch dejstvách dokázal uchmatnúť iba 9 kôl.

Enterprise esports a ďalšie domáce tímy teraz čaká rýchle presmerovanie koncentrácie na zápasy v ESEA ligách, či budúcotýždňové Vodafone Majstrovstvá Českej republiky. Pri rastúcej forme viacerých zostáv sa môžeme tešiť na skutočnú bitku o kráľa česko-slovenskej scény.

Konečné poradie domácich tímov v hlavnom turnaji V4 Future Sports Festival v Budapešti: 5 - 6. miesto: Enterprise esports 7 - 8. miesto: eSuba 7 - 8. miesto: Sinners Esports