Príbeh ako z rozprávky! Z diváka sa stal úspešný reprezentant

Slovenský e-športový hráč GrOgY ohúril svet. Na majstrovstvá sveta v e-športoch v izraelskom Eilate išiel ako divák, no nakoniec skončil v samotnej reprezentácii. Aj vďaka nemu Slovensko postúpilo v hre CS:GO zo základnej skupiny.

Slovensko sa majstrovstiev sveta pod hlavičkou IESF zúčastnilo v trinásťročnej histórii po druhýkrát.

Na MS pôvodne postúpil úplne iný reprezentačný tím, ktorý však pre účasť na prestížnom turnaji V4, odohrávajúcom sa v rovnakom čase, nemohol do Izraela vycestovať. Šancu tak dostali ďalší slovenskí hráči. Mimochodom, aby komplikácii nebolo málo, jeden hráč z reprezentácie mal tesne pred odletom pozitívny test na covid, a tak musel ostať doma. Celá situácia sa však pohotovo vyriešila vďaka hráčovi, ktorý súťaží pod nickom GrOgY a do Eilatu pôvodne letel ako fanúšik a divák. Slovenský reprezentačný tím mu ponúkol možnosť stať sa jeho členom. GrOgY nečakanú ponuku prijal a nahradil hráča s pozitívnym testom na covid.

Takto doplnený slovenský tím sa hneď v prvý hrací deň postaral o šok. Zdolal favoritov celého turnaja a tohtoročných majstrov sveta z Macedónska. Na druhý deň s nimi hrali Slováci znovu, avšak tesne prehrali - 1:2.

GrOgYho účasť na majstrovstvách sveta vzbudila rozruch. „Videl som, že okolo tohto kuriózneho príbehu bol veľký hype, hlavne po prvom dni. Prišlo mi to celé nereálne! Chodili za nami počas turnaja hráči aj delegáti z rôznych krajín a pýtali sa - 'Where is GrOgY?', keďže na drese som mal, pochopiteľne, meno pôvodného hráča. V CS-ku som mal nahratých okolo 7 000 hodín a hrám ho relatívne dlho, ale nikdy som ho nehral na profesionálnej úrovni. Toto bol pre mňa prvý LAN turnaj v živote,“ opisoval svoj zážitok mladík, ktorý hrá za univerzitný tím na STU. Slovenský tím si nakoniec z MS odniesol delené 5. /6. miesto, čo by malo našim hráčom dodať do budúcnosti ešte väčšie sebavedomie.

Najbližší svetový šampionát sa koná o rok na Bali. Bude pre Slovensko medailový?