Začali sa XXIV. zimné olympijské hry v Pekingu. TIPOS drží palce slovenskej reprezentácii

V piatok 4. februára 2022 sa slávnostným ceremoniálom začali v čínskom Pekingu XXIV. zimné olympijské hry.

Čínska metropola sa stane prvým mestom na svete, ktoré bude hostiť letnú i zimnú verziu hier. Dejiskom olympijských hier bola už v roku 2008. Peking získal právo usporiadať ZOH v roku 2022 na 128. zasadnutí MOV 31. júla 2015 v Kuala Lumpure. XXIV. zimné olympijské hry potrvajú do 20. februára 2022.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru. Prevádzkovateľ štátnej lotérie je už viac ako 10 rokov podporovateľom slovenských olympionikov a olympijského športu. Všetci v TIPOSe držíme palce našim športovcom v ďalekej Číne a veríme, že nejeden slovenský športovec či športovkyňa budú stáť na stupňoch víťazov.

Slovenskú výpravu na zimnej olympiáde v čínskom Pekingu bude tvoriť 50 reprezentantov – 25 hokejistov a 25 športovcov v ďalších disciplínach (zjazdové lyžovanie, beh na lyžiach, boby, biatlon, snoubording, sane).

Prvými slovenskými športovcami, ktorí zabojujú o niektorú z olympijských medailí, budú biatlonisti a biatlonistky. V sobotu 5. februára ich čaká dopoludnia zmiešaná štafeta 4 x 6 km.

(fotografie: TASR)