V piatok mali dvaja Slováci výnimočné šťastie v lotérii Eurojackpot

Na piatok, ktorý pripadol na 14. júna 2024, asi nezabudnú dvaja hráči zo Slovenska - v treťom výhernom poradí lotérie Eurojackpot totiž získali po 132 008 eur. Rovnako veľké výhry získali v obľúbenej medzinárodnej lotérii aj štyria Nemci a dvaja hráči z Nórska. Všetci výhercovia z tretieho poradia mali na svojich úspešných tipoch správne čísla pre prvé eurojackpotové osudie - 10, 21, 27, 42 a 46. Práve tie im zabezpečili výhru 132 008 eur. Od výhier v druhom, či dokonca v prvom poradí delili týchto hráčov ich powerballové čísla, ktoré sa nezhodovali s tými vyžrebovanými – dvojkou a šestkou.

V druhom výhernom poradí uspeli traja eurojackpotoví hráči z Nemecka. Tí uhádli nielen výherné čísla vyžrebované z prvého osudia, ale aj aspoň jedno z dvojice powerballových čísel, ktoré boli v piatok vyžrebované pre lotériu Eurojackpot. Každý z trojice nemeckých hráčov získal v druhom poradí skvelých 1 040 240 eur. Hlavná výhra vo výške 27 miliónov však nepadla, a tak si hráči môžu v utorok 18. júna zahrať už o 34 mil. eur.

Úspešní Slováci z piatkového žrebovania lotérie Eurojackpot

Prvý z dvojice šťastných slovenských hráčov požiadal obsluhu terminálu o náhodnú jednotipovú stávku v lotérii Eurojackpot s doplnkovou hrou Eurojackpot JOKER na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Obsluhe terminálu zaplatil 3 eurá.

Druhý úspešný hráč uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Tam sa rozhodol vyplniť svojimi číslami kompletný tiket pre lotériu Eurojackpot. Čiže vyplnil 5 hracích polí a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Zároveň sa rozhodol, že so svojou stávkou si zahrá dvakrát, a tak za ňu zaplatil 22 eur. Hráč so stávkou z Nitrianskeho kraja mal úspech v prvom predplatenom žrebovaní.

K dnešnému dňu (k 15. júnu 2024) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 116 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 99,8 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.

Číselné lotérie sú určené pre osoby od 18 rokov. Hrajte zodpovedne, hrajte pre radosť!

(Poznámka: Spoločnosť TIPOS používa v texte tzv. generické maskulínum - hráč, resp. výherca pod ktorým sa môže rozumieť osoba mužského, rovnako aj ženského pohlavia.)