TIPOS upozorňuje na falošné SMS

TIPOS, národná lotériiová spoločnosť, a. s. informuje, že v čase blížiacich sa Vianoc zaznamenala zvýšený počet zasielaných podvodných SMS. V nich neznámy odosielateľ nabáda prijímateľov správ na to, aby si prevzali fiktívnu výhru, resp. výhru z lotérie, do ktorej sa prijímateľ správy nikdy nezapojil.

Príklad textu falošnej SMS: „VYHRALI STE PRVE MIESTO V LOTERII. VYHRU SI PREVEZMITE CEZ TENTO LINK...“

Spoločnosť TIPOS takéto správy nikdy neodosiela. Jej SMS správy, ktoré sa týkajú uzatvárania stávok a prípadné vyplatenie výhier, sú odosielané z čísla 3333. Toto číslo slúži na komunikáciu hráčov a TIPOSu prostredníctvom SMS.

TIPOS upozorňuje, že ak sa hráč zapojí do hry, číselnej lotérie prostredníctvom SMS cez číslo 3333, informáciu o tom, či so svojou stávkou v hre vyhral, zistí odoslaním textu VYHRA na číslo 3333.

V prípade, že v podozrivej SMS vyzýva odosielateľ prijímateľa správy, aby mu poslal citlivé údaje o svojej platobnej karte, TIPOS odporúča neodpovedať na takéto správy. Spoločnosť TIPOS nikdy nežiada citlivé údaje o platobnej karte zákazníkov, resp. hráčov a nežiada o registrácie na neoficiálnych stránkach pod časovým tlakom. Výhercov súťaží TIPOS kontaktuje vždy podľa pravidiel, ktoré sú uvedené v príslušnom štatúte.

V prípade akýchkoľvek otázok môžu zákazníci a hráči kontaktovať profesionálne vyškolených pracovníkov spoločnosti TIPOS na infolinke 18177 alebo 18277, a to každý deň v čase od 7.00 do 22.00 h.