TIPOS odsudzuje akékoľvek prejavy intolerancie

Intolerancia a nešportové správanie nepatria do vyspelej spoločnosti, šport musí ísť príkladom.

Národná lotériová spoločnosť TIPOS, ktorá je najväčším donorom športu na Slovensku, odsudzuje všetky prejavy intolerancie a nešportového správania. Takéto správanie nepatrí ani do sveta športu, ani do bežného života. Ide o reakciu na informácie, ktoré momentálne prešetruje disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja v súvislosti s incidentom počas zápasu medzi dvoma klubmi hokejovej TIPOS Extraligy.

„Je nám ľúto, že sme v piatok (14.1.2022) minulý týždeň boli svedkami nešportového správania počas zápasu 29. kola hokejovej TIPOS extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves. Najkvalitnejšia slovenská hokejová liga, ktorej generálnym partnerom je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., musí byť súťažou bez predsudkov a urážok, ktoré nemajú miesto v civilizovanom a modernom športe a v žiadnej civilizovanej spoločnosti. V TIPOSe budeme pozorne sledovať dianie na podujatiach, ktoré partnersky zastrešujeme, odsudzovať a vždy reagovať na neprípustné prejavy akejkoľvek formy intolerancie či takého správania, ktoré nepatrí na športoviská,“ vysvetlila stanovisko spoločnosti Ivana Skokanová, hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

TIPOS je stabilným, spoľahlivým a dlhoročným partnerom slovenského športu. Spoločnosť preto očakáva, že športovci, kluby, realizačné tímy, organizátori podujatí a v neposlednom rade i diváci nebudú viac na zápasoch svedkami nešportového či dehonestujúceho správania niektorých jednotlivcov, ktorí tak kazia dobré meno slovenského športu a lotériovej spoločnosti, ktorá za podporou športu stojí.

Vedenie spoločnosti TIPOS verí, že spomínaný incident, ktorý sa udial v rámci hokejovej TIPOS extraligy, bude riadne prešetrený a disciplinárna komisia podnikne kroky na adekvátne vyvodenie následkov a opatrenia smerom k prevencii.