Šťastie pri fjorde: dánski hráči vyhrali v Eurojackpote

Dánsko sa hneď začiatkom tohto mesiaca stalo stredobodom pozornosti. Hráči z celej Európy upierali zrak na žrebovanie 4. júna, počas ktorého nakoniec padol jackpot vo výške 120 miliónov eur. Šťastena opäť zavítala do Dánska. Táto škandinávska krajina, známa svojím spokojným obyvateľstvom, potvrdila svoje postavenie medzi najšťastnejšími národmi sveta.

Dánsko, aj napriek pochmúrnemu podnebiu, patrí medzi krajiny s najšťastnejším obyvateľstvom. Je známe vďaka rovnováhe medzi súkromným a pracovným životom, kvalitnému zdravotnému systému a vysokému životnému štandardu. Výhry v lotérii Eurojackpot sú len ďalším dôkazom, že sa šťastie v tejto krajine naozaj rodí. Výherca tej najvyššej sumy vo výške 120 mil. eur, ktorý správne uhádol čísla 1, 3, 24, 43 a 49 s powerballovými číslami 2 a 4, vstúpil do sveta milionárov vďaka stávke uzatvorenej v Kodani. Podľa vyjadrení dánskej lotériovej spoločnosti, výhercovi bude ponúknuté aj špeciálne poradenstvo, ktoré zabezpečí správny štart do nového života multimilionára. Spolu s ním sa tešili aj ďalší dvaja Dáni, ktorí si rozdelili výhru v druhom poradí. Každému z nich tak na účte pribudne viac ako 7 miliónov eur. Výhercovia majú jeden rok, aby sa k výhre prihlásili. Potom si môžu užívať nový život s vedomím, že sa im podarilo niečo, o čom mnohí len snívajú.

FOTO: Jakub Fišer

Dánsko patrí medzi menšie krajiny na európskom kontinente. Svojou rozlohou či počtom obyvateľov by sa dalo prirovnať ku Slovensku. No a naša krajina má takisto šance na úspech v tejto štedrej nadnárodnej lotérii. Slovenskí hráči už zaznamenali niekoľko miliónových výhier. Najväčšiu výhru, ktorú doteraz v Eurojackpote TIPOS, ako prevádzkovateľ lotérie na Slovensku eviduje, je viac ako 58 mil. eur. V roku 2020 túto rozprávkovú sumu vyhral Slovák na východe krajiny. Za svoju stávku vtedy zaplatil 6 eur. Doposiaľ najvyššiu výhru v tomto roku, ktorá bola viac ako 620 000 eur, si pripísal našinec v apríli. Prečítajte si, ako mu „ušiel“ miliónový jackpot.

FOTO: Jakub Fišer

Pre Slovákov, ktorí túžia po podobnom úspechu, je tu príležitosť zapojiť sa do lotérie prostredníctvom ONLINE PODANIA STÁVKY alebo cez aplikácie TIPOSu, čo umožňuje jednoduché a pohodlné stávkovanie z pohodlia domova. Stávky môžete podať aj na ktoromkoľvek predajnom mieste TIPOSu alebo prostredníctvom SMS* správy.

Eurojackpot ponúka šancu na obrovské výhry a žrebovania každý utorok a piatok môžu zmeniť život kohokoľvek z 19 európskych krajín. Aj na Slovensku sa možno konečne nájde ďalší výherca, ktorý prepíše históriu a zaradí sa do klubu multimilionárov.

FOTO: Jakub Fišer

Číselná lotéria je určená pre osoby od 18 rokov. Hrajte zodpovedne, hrajte pre radosť!

*Cena odoslanej SMS zahŕňa cenu príslušnej stávky, a to od 2,00 eur za tip a príslušný telekomunikačný poplatok v cene od 0,20 eura.