Na Slovensku mohol pribudnúť multimilionár. Hráča však od fantastického Eurojackpotu delili dve čísla

V utorok večer čakali milióny európskych hráčov na výsledky žrebovania populárnej lotérie Eurojackpot. Hralo sa o najvyššiu možnú výhru, aká sa dá v Eurojackpote vyhrať – 120 miliónov eur.

Eurojackpot bol 23. apríla 2024 pokorený hneď dvoma hráčmi, ktorí si ho rozdelili na polovicu. Šesťdesiat miliónov eur vyhral hráč so stávkou uzatvorenou v Slovinsku a rovnakú čiastku získal aj jeden hráč z Nemecka.

K multimiliónovej výhre mal však blízko aj jeden zo slovenských hráčov. Neuhádol však powerballové čísla, a tak sa bude musieť uspokojiť s výhrou v treťom poradí vo výške 626 148,40 eura. Okrem našinca bodoval v treťom výhernom poradí Eurojackpotu aj jeden Čech a jeden Nemec.

V druhom výhernom poradí zožali úspech dvaja českí hráči, dvaja Poliaci a dvaja hráči z Nemecka. Každý z týchto šiestich hráčov získal v druhom poradí 3 443 196,40 eura.

Slovák, ktorý sa zviditeľnil v utorkovom žrebovaní, uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil jedno hracie pole a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil obsluhe terminálu 3 eurá.

Hráčove čísla, s ktorými vstúpil do hry o 120 mil. eur, boli 2, 3, 6, 15, 35 a ako powerballové označil 5 a 9. Prvých päť čísel sa na jeho eurojackpotovej stávke zhodovalo s tými vyžrebovanými, ale dvojica jeho powerballových čísel mu „prekazila“ šancu stať sa novým slovenským multimilionárom. V Eurojackpote boli totiž vyžrebované ako powerballové čísla 1 a 3. Našinec si tak prilepší výhrou z tretieho poradia Eurojackpotu vo výške 626 148,40 eura. Ide zatiaľ o najvyššiu výhru, akú získal v tomto roku niektorý zo slovenských eurojackpotových hráčov.

K dnešnému dňu (k 24. aprílu 2024) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 114 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 99,5 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.

Poznámka: Spoločnosť TIPOS používa v texte tzv. generické maskulínum, pod ktorým sa môže rozumieť osoba mužského, rovnako aj ženského pohlavia.