Slovenský hráč poráža majstrov sveta!

Celé Slovensko môže hrdo sledovať úspechy talentovaného Olivea „skiter“ Lepka, ktorý si pripisuje ďalší ešportový mega úspech v hre Dota 2!

Druhá polovica roku 2021 sa všetkým slovenským fanúšikom hry Dota 2 jednoznačne zapíše do pamäti. Oliver „skiter“ Lepko, ktorý v anglickej organizácii Tundra Esports hrá „Position 1“ predvádza historické úspechy. V Júli sme mohli sledovať ako im tesne nevyšla západo-európska kvalifikácia na majstrovstvá sveta The International 10 proti legendárnej zostave tímu OG (2:3). Následne prišlo na konci augusta veľké prekvapenie v podobe výhry na ESL One Fall 2021 proti ešportovému gigantovi PSG.LGD. K záveru roka porážajú v OGA Dota PIT Season 5: Europe/CIS aktuálnych majstrov sveta Team Spirit!

Do play-off sa dostala osmička svetových tímov, kde by sme len márne hľadali neznáme mená. OG, NAVI, Team Spirit, Alliance, Nigma Galaxy, Team Liquid, Team Secret a samozrejme Tundra Esports. V prvom kole čakal „skiterov“ tím neľahký súper. Stáť v prvom kole proti úradujúcemu víťazovi TI10 a obrovskému prekvapeniu celého Dota 2 sveta nebolo jednoduché. Po dvoch hrách si Team Spirit pripísal 2:0 a tím Tundra Esports poslal do Lower bracketu. Tam na nich čakal ukrajinský tím NAVI, ktorý po vyrovnaných hrách nakoniec nestačil na tím v ktorom pôsobí slovenská hviezda. Po plnej B03 sérii (2:1) sa Tundra Esports posunuli k ďalšiemu súperovi. Tím Tundra Esports našiel skvelú formu a v ďalšom kole Lower bracketu v prvej hre doslova rozdrvili tím Nigma Galaxy za neuveriteľných 21 minút aj 38 sekúnd. Jednalo sa o najkratší zápas celého play-off. V druhej hre Nigma opäť nestačila na Tundru a víťazstvo 2:0 bolo na svete.

V treťom kole Lower bracketu sa postavili už novej zostave OG, ktorú dole poslal Team Spirit, už nenájdeme žiadneho hráča z najúspešnejšej éry OG. Tundra Esports, však predviedla ďalší konzistentný výkon a opäť víťazí 2:0. Team Spirit pokračovali v jazde Upper Bracketom a dlaší tím, ktorý poslali proti Tundre nie je nik iný ako Team Secret. Táto zostava je posilnená o Sumaila Hassana, ktorého sme mohli vidieť na TI10 práve v spomínanom tíme OG. Ale ani jeho účasť po boku Dota 2 legiend nestačila a Tundra si kontrolovane poradila opäť 2:0. V tejto BO3 serii stojí za spomenutie kontroverzný picku zo strany Secretov, predovšetkým na safelinke.

Tundra Esports predviedli zbesilú jazdu celým Lower Bracketom a na konci čakal tím, ktorý ich do celej tejto šlamastiky dostal. Kto iný ako Team Spirit víťaz TI10. Hneď v prvej hre nedostal Skiter dýchať a hru končil so skóre 1/5. Yatoro i TORONTOTOKYO z tímu Team Spirit v prvej hre skončili s čistým skóre v štatistike úmrtí. Väčšina považovala toto B05 finále za predom rozhodnuté. No v druhej hre predovšetkým zásluhou nemeckého hráča Nine (QOP 14/1) bolo vyrovnané na 1:1. V tretej hre sa skvele predviedol i Skiter s jeho Wraith Kingom 7/0 a za zmienku stojí aj izraelský spoluhráč „33“ s jeho 6/0 Broodmother na offlike. Tundra Esport začali fungovať ako dobre namazaný stroj a Team Spirit nebol schopný nájsť odpoveď. Tá neprišla ani za nepriaznivého stavu 1:2 na hry a spoločná offlinka štvrtej hry v podaní spominaného „33“ (Beastmaster) a Sneykinga (Death Propet) s koperáciou neskutočnej Queen of Pain (13/2) v rukách Nine ukončila trápenie Team Spirit.

Tundra Esport teda pridáva na svoje konto ďalší cenný skalp a finačnú výhru v hodnote 75 tisíc dolárov. Táto zostava na čele so slovenským hráčom jednoznačne ukazuje, že patrí medzi svetovú Dota 2 špičku. Oliverovi i celému tímu Tundra Esports prajeme veľa ďalších úspechov a veríme, že rok 2022 bude ešte lepší. Predsa len, nie každý deň môžeme Slovensko zapísať na mapu úspešných ešportových krajín.