O 100 dní sa začne Misia Peking

Slovenská výprava by v dejisku XXIV. zimných olympijských hier v Pekingu 2022, do ktorých zostáva od stredy už len 100 dní, mala mať približne 50 až 70 športovcov. Jej veľkosť bude do veľkej miery závisieť od toho, či sa na podujatie prebojujú hokejové reprezentantky, ktoré čakajú súboje o postup v novembri. Hlavným želiezkom v ohni bude lyžiarka Petra Vlhová. Slovenskí športovci sa na Misiu Peking vydajú vo februári 2022 bojovať so srdcom draka.

V ďalekej Číne budú slovenskí športovci a športovkyne bojovať o olympijské medaily aj vďaka podpore spoločnosti TIPOS.

Slovensko má momentálne potvrdené miestenky na ZOH v Pekingu len pre mužskú hokejovú reprezentáciu. Tá ich získala na domácom kvalifikačnom turnaji v Bratislave po výhrach nad Rakúskom (2:1), Poľskom (5:1) a Bieloruskom (2:1). V ďalších športoch sa bude bojovať o miesta pod piatimi kruhmi a kvalifikačné body až do januára.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je najväčším podporovateľom športu na Slovensku. Každoročne podporuje športové zväzy a množstvo projektov zo športovej oblasti. TIPOS je exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) aj pre XXIV. zimné olympijské hry v Pekingu 2022.

(pripravené podľa webu SOŠV – olympic.sk)