Majstrovské oslavy pod Zoborom. Víťazmi TIPOS Extraligy 2023/2024 sa stali nitrianski Corgoni

Hokejisti HK Nitra sa stali majstrami TIPOS Extraligy v sezóne 2023/24. Titul opäť vyhrali po ôsmich rokoch. Kto by to povedal na začiatku sezóny, že to bude tím až z druhej polovice tabuľky po základnej časti? Čo je však ešte zaujímavejšie, že v zápasoch play-off Nitrania výkonnostne rástli, silneli, od zápasu k zápasu boli presvedčivejší. Vo finálovej sérii na naše pomery pomerne rýchlo ukončili cestu za titulom.

Hokejisti HK Nitra ako víťazi TIPOS Extraligy v sezóne 2023/24. (Foto: TIPOS)

Prekvapením tiež bolo, že finalistov neobstarali tradičné značky ako HC Slovan Bratislava , HC Košice či HKM Zvolen a možno sa počítalo aj s Popradčanmi, ktorí vyhrali základnú časť. Tímy HK Nitra a HK Spišská Nová Ves predstavovali asi veľmi nízke percento v odhadoch na finalistov TIPOS Extraligy. Obe mužstvá však predviedli svoj „hokejový drive“ a nie iba v play-off, len každý z nich šiel v lige inou cestou. Spišiaci postúpili do play-off priamo zo základnej časti z tretej priečky, Nitrania museli prejsť v osemfinálových bojoch cez Trenčín, keďže v základnej časti skončili až ôsmi. V play-off to už bolo o niečom inom.

TIPOS Extraliga má víťaza, no hokejové dobrodružstvo sa ešte nekončí

Tím spod Zobora začal majstrovské chúťky dokazovať už v prvej fáze finálových bojov na ľade v dvojzápase doma u Spišiakov. Domácich rysov skrotili (0:2 na zápasy) a začali vysielať do éteru k širokej hokejovej verejnosti, čo sa môže stať u nich doma. Stalo sa. Nitra v stredu večer, 24. apríla, ukončila štvrtým zápasom (2:1 po predĺžení) finálovú sériu TIPOS Extraligy v sezóne 2023/2024 a majstrovské chúťky dostali blažený, nevídaný, ale zato zaslúžený pocit. Hokejistov Spišskej Novej Vsi vyprevadili domov a potom to prišlo.

Majstrovskú trofej odovzdali Corgoňom člen predstavenstva spoločnosti TIPOS Richard Messinger a generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo. (Foto: TIPOS)

Na jednej strane nekonečná radosť, na druhej smútok. Sláva víťazovi, česť porazenému. V Nitre po zápase mohli začať oslavy majstrovského titulu. Tomu však predchádzalo dekorovanie víťaza a dvíhanie majstrovskej trofeje nad hlavy. Slávnostného odovzdávania medailí a trofeje pre hráčov, trénerov, realizačný tím a ďalších členov, ktorí priložili ruku k dielu za HK Nitra, sa za spoločnosť TIPOS zúčastnil člen predstavenstva spoločnosti TIPOS Richard Messinger spoločne s generálnym sekretárom SZĽH Miroslavom Lažom. Trofej má na rok svojho strážcu a aj keď to bol posledný zápas TIPOS Extraligy v tejto sezóne, s hokejom ešte nekončíme.

Medaily víťazom TIPOS Extraligy v sezóne 2023/24 odovzdával člen predstavenstva spoločnosti TIPOS Richard Messinger a generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo. (Foto: TIPOS)

TIPOS fandí a naďalej podporuje slovenský hokej

Bola to na jar tohto roku veľmi zaujímavá porcia slovenského hokeja, najmä keď k tomu prirátame aj spanilú jazdu žilinských vlkov v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. No hokejové dobrodružstvo ešte nie je na konci. Bola to skvelá návnada na ďalšiu porciu hokeja v podobe svetového šampionátu, ktorý sa už v máji uskutoční v Českej republike.

Finálový zápas TIPOS Extraligy v sezóne 2023/24 - HK Nitra vs. HK Spišská Nová Ves. (Foto: TIPOS)

Obe domáce najvyššie hokejové súťaže mali v uplynulej sezóne silného partnera - TIPOS, národnú lotériovú spoločnosť, a. s., ktorá výrazne podporuje a pomáha slovenskému hokeju, zároveň je najväčším podporovateľom slovenského športu. Tešme sa spoločne, máme úspešne za sebou finále TIPOS Extraligy aj TIPOS Slovenskej hokejovej ligy a na rad prichádza ďalší vrchol hokejovej sezóny – 87. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.