Hokejisti prileteli do Pekingu, cesta bola pomerne hladká

Slovenská olympijská výprava je v Pekingu už takmer kompletná. Po dlhom jedenásťhodinovom lete s prestávkou na prestup v Istanbule sa v čínskej metropole vo štvrtok večer objavili aj členovia hokejového tímu Slovenska.

Z Bratislavy sa na dlhú cestu vydalo 18 hokejistov a jedenásť členov realizačného tímu. Ďalší siedmi hráči pricestujú do Pekingu po absolvovaní všetkých potrebných testov na koronavírus v najbližších dňoch.

Po prílete do Pekingu absolvovali hokejoví reprezentanti tradičné formality na letisku vrátane PCR testov a následne sa presunuli do Olympijskej dediny, kde sa ubytovali v jednotlivých izbách. Až do oznámenia výsledkov testov musia ostať v izolácii, aj preto dostali večeru do ubytovacích jednotiek.

„Nebol to len poriadne dlhý let, ale aj nesmierne náročný deň. V lietadle to bolo fajn, ale predsa len sme sa museli presunúť autobusom z Bratislavy do Viedne, odtiaľ sme mali prvý presun do Istanbulu a následne do Číny. Našťastie to išlo v Pekingu v pohode a všetky povinné veci boli dobre zorganizované. Organizátori a dobrovoľníci odviedli dobrú robotu, aj keď sme dlhšie čakali na autobus,“ povedal tréner Craig Ramsay.

Jeden z apartmánov v olympijskej dedine bude obývať trojica hokejistov z Tipos extraligy – Nitran Adrián Holešinský, slovanista Samuel Takáč a Michalovčan Pavol Regenda.

„V Pekingu je už cítiť, že sa blíži začiatok zimných olympijských hier. Zatiaľ je všetko super, dôležité je, že sme dorazili. Dostali sme pekný apartmán, v ktorom si budeme spolu nažívať. Čakáme na výsledky testov. Verím, že budeme všetci negatívni a od piatku budeme môcť fungovať normálne,“ povedal Adrián Holešinský.

Tlačový atašé hokejovej časti výpravy Peter Jánošík prezradil po prílete aj informácie o hokejistoch, ktorí sú ešte v bratislavskej izolácii. „Po včerajšom testovaní vyšiel ako pozitívny už len Mário Grman. Prvýkrát mal negatívny test Peter Cehlárik, druhýkrát Michal Krištof. Veríme, že sa obaja budú môcť pripojiť k tímu. Pätica hokejistov z českej extraligy Branislav Konrád, Marek Ďaloga, Miloš Kelemen, Peter Čerešňák a Mislav Rosandič bola negatívna,“ uviedol Peter Jánošík.

Na úvodnom tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH v Pekingu chýbali obranca Samuel Kňažko a útočníci Tomáš Jurčo a Kristián Pospíšil. Po prílete do dejiska hier vo štvrtok im vyšli pozitívne výsledky PCR testov, no piatkové kontrolné už mali negatívne. Vedenie reprezentácie momentálne čaká na výsledky druhých kontrolných testov.

"Druhý test im vyšiel negatívny, takže čakáme ešte na jeden. Večer budeme vedieť výsledok. Pokiaľ budú negatívni, tak sme v pohode, akurát mi je ľúto, že nestihnú slávnostný ceremoniál, ale v podstate by mohli byť zajtra pri mužstve. Sú na 12. poschodí v budove v izolácii a mimo mužstva," povedal asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák.

(zdroj: SOŠV - www.olympic.sk , foto: SOŠV/SZĽH)