ESL PRO LEAGUE: SKUPINA B SKONČILA, PREKVAPUJÚCI POSTUPUJÚCI!

ESL Pro League pokračoval zápasmi skupiny B, ktorú môžeme pokojne nazvať aj "skupinou smrti". V tejto skupine sme videli tímy FaZe Clan, FURIA, Team Vitality, Outsiders (hráči organizácie Virtus.pro), ENCE a Sprout

DO ŠTVRŤFINÁLE Z PRVÉHO MIESTA NEČAKANÝ VÍŤAZ Z BRAZÍLIE

Brazílska organizácia FURIA je považovaná každý turnaj za najviac nevyspytateľný tím. Ich výkony sa striedajú medzi úplným fiaskom až po porážku ktoréhokoľvek tímu sveta. V tejto skupine sme ich tipovali ako jeden z tímov, ktorý sa o postupovú priečku pobije, no neverili sme im na postup. Zrak nám aj celej Counter-Strike komunite Brazílci vytreli v skupine B, kde prehrali až posledný zápas, v ktorom už ani jednému z tímov prakticky o nič nešlo. Atraktivitu zápasom brazílskeho tímu prinášali súboje na plný počet máp, pri ktorých sa nikto z fanúšikov nenudil. O tom, či sa podarí hráčom tímu FURIA šokovať komunitu aj v ďalších fázach si momentálne netrúfame tvrdiť, keďže skupinová fáza odznie až začiatkom apríla.

NA DRUHOM MIESTE TAKTIEŽ PREKVAPIVÝ ÚČASTNÍK

Fínska organizácia ENCE je známa angažovaním prevažne mladých fínskych hráčov, čo sa túto sezónu ukázalo ako dlhodobá chyba. ENCE túto sezónu prešli na koncept nie veľmi známych hráčov z Európy a táto investícia sa začína vyplácať. Kým predchádzajúce roky bol tím ENCE viac-menej tímom do počtu v nabitých skupinách, túto sezónu výsledky nasvedčujú viditeľný progres! V nabitej skupine bol nad sily zmiešanej zostavy hráčov z Európy len líder FURIA. ENCE je veľmi pozoruhodný úkaz tejto sezóny a pokračovanie fínskej organizácie na ESL turnaji budeme naďalej sledovať.

Najväčšími favoritmi na postup zo skupiny bolo trio FaZe Clan, Outsiders a Team Vitality. Tieto tri organizácie boli v skupine bez pochýb najväčšie a disponujú najkvalitnejšími hráčmi. FaZe Clan po suverénnej výhre live eventu v Katowiciach vstúpil do ESL Pro League rozpačitým dojmom, na úvod ich zdolal tím Outsiders a taktiež ENCE. Následná šnúra troch výhier v rade im zabezpečila tesnú účasť v ďalšej fáze, avšak ich výkon v tejto skupine je výkričníkov do ďalších bojov. Tím Outsiders nezvládol záver skupiny a z tohto turnaja sa porúča na 5. mieste v skupine. Výkon jeho hráčov bol veľmi rozpačitý, v úvode skupiny hrali dobre, avšak v závere im chýbala kvalita. Tím, ktorý v očiach CS:GO komunity v tejto skupine najvýraznejšie sklamal je Team Vitality. Minulú sezónu vyzývateľ tímu Natus Vincere si od tejto sezóny sľuboval určite viac ako predvádza a po IEM Katowice je tu druhý nezvládnutý turnaj od pravdepodobne najlepšie platenej zostavy CS:GO. Ako chybu hodnotíme aj rotáciu hráčov JackZ, apeX a misutaa, čo zrejme bráni zohratosti tímu a na úspech francúzskej organizácie si budeme musieť ešte počkať. Poslednú priečku obsadil tím Sprout, od ktorého sme iný výsledok v takto nabitej skupine nečakali. Hráči nemeckej organizácie môžu byť s týmto turnajom spokojní, potrápili tímy ENCE a Outsiders, z čoho sa môžu odraziť do ďalších zápasov.