Eduard Heger povzbudil biatlonistov a vypočul si apel zástupcov slovenského športu

Šport chce byť viac včlenený do prijímania budúcich opatrení, ktoré ho v čase pandémie výrazne ovplyvňujú. Aj tento apel zaznel smerom k predsedovi vlády SR Eduardovi Hegerovi počas jeho premiérovej návštevy sídla Slovenského olympijského a športového výboru v Bratislave.

Premiér zavítal do Domu športu v Bratislave v čase odchodu biatlonovej časti slovenskej výpravy na zimné olympijské hry do Pekingu. Prítomnosť športovcov využil na krátke stretnutie s nimi, počas ktorého im v rozhovore zaprial šťastnú cestu do Číny a úspešné vystúpenie pod piatimi kruhmi. Zároveň sa dozvedel viaceré zaujímavé informácie o biatlonovej časti Slovenského olympijského tímu pred Misiou Peking.

Následne sa Eduard Heger v zasadačke Slovenského olympijského a športového výboru stretol s bývalými úspešnými športovcami a s viacerými členmi výkonného výboru. Na olympijskej pôde predsedu vlády i Jozefa Golonku, Dáriusa Rusnáka, Mariannu Némethovú-Krajčírovú, Máriu Jasenčákovú, Petra Korčoka, Miroslava Šatana, Jozefa Gönciho, Mareka Rojka a Moniku Šiškovú privítali prezident SOŠV Anton Siekel a generálny sekretár Jozef Liba.

Predstavitelia SOŠV hosťa informovali o prípravách Stratégie športu 2030, o ktorej by chceli v nasledujúcom období diskutovať aj s vládou. Nechýbala ani debata o aktuálnych problémoch slovenského športu.

Predseda vlády si po stretnutí pozrel s veľkým záujmom priestory stálej expozície Slovenského olympijského a športového múzea. Exponáty i samotná Výstavná sieň prof. V. Černušáka ho príjemne prekvapili a potešili.

„S Eduardom Hegerom sme sa zhodli, že stretnutie by malo byť začiatkom éry nových vzťahov medzi strechou slovenského športu a vládou. Aj preto sme vzájomne skonštatovali, že takáto schôdzka by nemala byť poslednou,“ informoval generálny sekretár SOŠV Jozef Liba.

(zdroj: SOŠV - olympic.sk, fotografie: SOŠV / Ján Súkup)