Ďalší futbalový klub na e-športovej mape. Partizan Belehrad vyzýva mestského rivala aj v League of Legends!

Belehrad je hlavným mestom Srbska a športovým fanúšikom je známy hlavne kvôli rivalite medzi dvomi mestskými klubmi. V Srbsku športovo silnejšia Crvena Zvezda dominuje balkánskej lige League of Legends aj so slovenským hráčom Ondrejom "Wondro" Kendom. Svoju účasť oznámil v Belehrade fanúšikovsko silnejší klub Partizan, ktorý zvádza súboje s Crvenou Zvezdou o titul prakticky v každom športe v Juhoslávii ale aj na Balkáne.

LEAGUE OF LEGENDS NIE SÚ JEDINOU HROU KLUBU

V rámci Srbska je známym faktom, že aj keď vo futbale zvykne dominovať v krajine Crvena Zvezda, v basketbale situácia taká jednoznačná nebýva a v hádzanej je lepším tímom práve Partizan. Vo svete e-športu je situácia podobná, avšak do včerajšieho dňa bol Partizan viac-menej sponzorujúcou organizáciou jednotlivcov, z ktorých najslávnejším je srbský majster hry Hearthstone Stefan "Djuka93" Djukič.

Práve prechod na tímovú e-športovú hru znamená vstup organizácie do sveta e-športu priamo. Manažérom organizácie je bývalý hráč League of Legends Mihailo "Teehee" Zorič, ktorý predtým pôsobil v klube ŠAIM SE SuppUp. Organizácia svoj e-športový vznik oznámila aj s heslom "Poďme spolu vytvoriť históriu", čo je na úplne novú organizáciu veľmi odvážne a spôsobilo na Balkáne hneď v prvý deň rôzne reakcie.

My si dovolíme tvrdiť, že s finančnými možnosťami športového klubu, kde futbalové družstvo pôsobilo v európskych pohároch a v basketbale taktiež, sú si v klube vedomí, že značka Partizan musí od začiatku počítať s najvyššími priečkami. Práve zázemie klubu dotvorené lukratívnymi klubovými sponzormi, akým je srbský telekomunikačný gigant mts či lokálna stávková kancelária Sportske Kladionice otvárajú organizácii možnosti na rýchle uvedenie či už v Counter-Strike alebo aj DOTA2 a iných e-športových hrách.

Zdroj: partizanesports.com