Žilinskí vlci budú od novej sezóny hrýzť súperov už medzi elitou

Dalo sa to očakávať, nakoniec sa to vlkom zo Žiliny predsa podarilo. Také dlhé čakanie má svoju náležitú odmenu. Fanúšikovia hokejovej Žiliny čakali vyše 2000 dní, aby sa opäť vrátili do najvyššej hokejovej súťaže.

Pri pohľade na predošlé ročníky by sa dalo povedať, že žilinskí vlci sú veční smoliari, keď vo finále im postup vždy niekto vyfúkol na poslednú chvíľu - Humenčania, predtým L. Mikuláš či Spišská Nová Ves. V Žiline je teda TIPOS Slovenská hokejová liga tento rok definitívne odpískaná a hráči spod Dubňa sa môžu tešiť, že po letnej prestávke naskočia už na vyššiu úroveň, s väčšou hokejovou kvalitou a to do kolotoča TIPOS Extraligy.

Dominancia v súťaži predurčila víťaza

Vyhladovaní vlci v základnej časti s odohratými 46 zápasmi vyhrali súťaž s prehľadom so 123 bodmi a úctyhodným náskokom 34 bodov pred druhým tímom súťaže HC Prešov. Vyhrali 37x v riadnom hracom čase a 6x po predĺžení. Skvelá bilancia. Nakoniec aj v osobných hráčskych štatistikách líderskú pozíciu obsadil Žilinčan Róbert Varga, ktorý nasúkal 40 gólov a 36 asistencií. Dominantné postavenie v súťaži podčiarkol aj návrt divákov na tribúny. Z futbalového mesta bolo razom hokejové mesto.

Postupový rébus vyriešili expresne rýchlo

Na meno postupujúceho do TIPOS Extraligy sa nemuselo vôbec dlho čakať. Proti Žiline v boji o postupovú miestenku medzi slovenskú hokejovú elitu si to namierili prešovskí hokejisti ako druhý najlepší celok v súťaži. Táto dvojica to vybavila ale expresne rýchlo – v najkratšom možnom čase. Postupový rébus mal nakoniec číselné označenie 4:0 na zápasy pre Žilinčanov. Prešovčania si síce trúfali na viac, no napriek dvom ligovým víťazstvám nad Žilinou vo finálovej sérii ani raz neuspeli. O to viac takéto postupové riešenie prinieslo konečne uspokojenie do žilinského klubu a mohli sa už 19. apríla začať postupové oslavy.

Žilina o level vyššie, Humenné o level nižšie

Tím z pod Dubňa sa tak vracia medzi slovenskú hokejovú špičku po piatich rokoch, počas ktorých zvádzal boje nielen na ľade, ale aj boje o „postupové hokejové šťastíčko“, ktoré sa posledné roky vždy v rozhodujúcej chvíli odvrátilo. Na druhej strane, Humenné po svojej premiére v TIPOS Extralige sa opäť vracia späť do TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Mimochodom, boli to práve Humenčania, ktorí minulý rok prekazili Žiline postup.

TIPOS Slovenská hokejová liga má „päťročného čakateľa“ - svojho šťastného víťaza, pozná aj tím, ktorý sa do ligy po roku opäť vracia. Súťaž môže aj v nasledujúcom ročníku počítať s podporou silného partnera, ktorým je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorý už niekoľko rokov podporuje slovenský hokej a nielen táto podpora slovenskému hokeju ho radí na pozíciu jednotky medzi donormi slovenského športu.