Začal sa nový ročník TIPOS Slovenskej hokejovej ligy

Druhá najvyššia slovenská hokejová liga vstupuje v tieto dni do svojho ďalšieho ročníka. Na slovenských druholigových zimných štadiónoch postupne zvedie hokejové súboje 13 klubov.

V TIPOS Slovenskej hokejovej lige si v základnej časti zahrajú v sezóne 2023/2024 tieto mužstvá: HK ESMERO Skalica, Aquacity Pikes (pozn.: Ide marketingový názov niekdajšieho HK Levice, ktorý sa presunul do Popradu.) , HKM Rimavská Sobota, HC Prešov, VLCI Žilina, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, TSS Group Spartak Dubnica, HK Gladiators Trnava, Modré krídla Slovan, HC Topoľčany, HK ‘95 Považská Bystrica, HK STEEL TEAM Trebišov a JOJ ŠPORT Slovensko 18.

Prvý zápas v TIPOS Slovenskej hokejovej lige v sezóne 2023/2024 odohrali medzi sebou 14. septembra 2023 mužstvá JOJ ŠPORT Slovensko 18 a HK ESMERO Skalica. Skaličania vyhrali nad slovenskou reprezentáciou „osemnásťročných“ 1 : 4.

Predchádzajúci ročník TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2022/2023 vyhral tím HC 19 Humenné. Vo finále sa stretol s mužstvom VLCI Žilina, ktoré porazil v samostatných nájazdoch 2 : 3. Humenčania v konečnej tabuľke skončili tretí, druhú priečku si vybojoval hokejový tím TSS Group Spartak Dubnica.

TIPOS Slovenská hokejová liga SR je druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku. Spoločnosť TIPOS je generálnym partnerom TIPOS SHL od sezóny 2021/2022. Jedným zo zámerov TIPOSu je podporovať mladé úspešné talenty, ktoré hrajú v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži a majú šancu prebojovať sa svojimi výkonmi až do najvyššej súťaže, TIPOS Extraligy.