Za minimálny vklad do Eurojackpotu vyhral hráč vyše 105-tisíc eur

Prvé tohtoročné augustové žrebovanie v medzinárodnej lotérii Eurojackpot bolo zvlášť úspešné pre jedného Slováka. V utorkovom žrebovaní obľúbenej lotérie, ktoré pripadlo na 2. augusta, získal výhru v treťom poradí vo výške 105 425,60 eura.

Úspešný našinec uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Prešovskom kraji. Pri uzatváraní stávky veril svojim číslam a na tikete pre lotériu Eurojackpot nimi vyplnil len jedno hracie pole. Do Eurojackpotu teda vložil minimálnu sumu – 2 eurá.

Ak by šťastný Slovák okrem čísel 6, 11, 39, 40 a 47 uhádol aj dve powerballové čísla, v utorok by vyhral Eurojackpot vo výške 21 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 105 425,60 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše slovenský hráč, získal aj jeden Nemec, jeden Fín, jeden Švéd a jeden Poliak. Hlavná výhra v Eurojackpote vo výške 21 mil. eur v utorok nepadla, a tak sa bude už v piatok hrať o 30 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.