Vzpierač Vladimír Macura z JOT je dvojnásobný majster Európy

Slovenskí vzpierači získali na majstrovstvách Európy do 15 a do 17 rokov v poľskom Raszyne celkovo 5 medailí. Majstrom Európy vo dvojboji i v trhu nad 102 kg sa stal člen Juniorského olympijského tímu Vladimír Macura.

Veľký talent slovenského vzpierania Vladimír Macura sa tento rok stal v mexickom Leóne trojnásobným majstrom sveta. V Poľsku dostal na ME do 17 rokov nad hlavu v dvojboji 325 kg, čo bolo o 7 kg menej ako pred dvoma mesiacmi v Mexiku. V trhu triumfoval výkonom 148 kg, v nadhode však nedostal nad hlavu 180 kg a keďže Nemec Alexandros Chrysochoidis úspešne zvládol 182 kg, radoval sa v tejto časti súťaže zo zlata. Macura si pripísal 177 kg.

Sedemnásťročný zverenec Rudolfa Lukáča z Tatrana Krásno nad Kysucou pred rokom získal všetky tri zlaté medaily na ME do 17 rokov vo váhe do 102 kg. Aj za tieto výsledky ho Slovenský olympijský a športový výbor a Nadácia SOŠV zaradili do Juniorského olympijského tímu 2022.

Dve bronzové medaily si z Poľska odviezol Filip Horvát. Vo váhe do 96 kg pätnásťročných vzpieračov bol tretí v dvojboji (220 kg) i v nadhode (120 kg). V trhu s výkonom 100 kg skončil štvrtý.

Juniorský olympijský tím podporuje aj exkluzívny partner Slovenského olympijského tímu TIPOS

Slovenský olympijský a športový výbor, ktorého exkluzívnym partnerom je spoločnosť TIPOS, spolu s Nadáciou SOŠV každoročne zostavuje z 24 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím. Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky.

(zdroj: www.olympic.sk, foto: INSTAGRAM Vladimíra Macuru)