Viva Musica! – klasická hudba inak a pre všetkých aj vďaka TIPOSu

Hudobný festival Viva Musica! je už sedemnásť rokov neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave. Jeho hlavnú myšlienku možno charakterizovať slovami „klasika inak“. Klasická hudba je bezbariérová, má schopnosť spoločnosť kultivovať, robiť ľudí lepšími, tolerantnejšími a otvorenejšími. Preto medzi hlavné a dlhodobé ciele tohto kultúrneho projektu patrí aj jej prezentácia a popularizácia.

Usporiadatelia festivalu Viva Musica! v partnerstve so spoločnosťou TIPOS priniesli na Slovensko kvalitnú hudbu v podaní špičkových umelcov, ktorí odprezentovali širokej verejnosti klasickú hudbu v netradičných priestoroch a kontextoch. Festival býva otvorený novým trendom a spoluprácam, podporuje mladých umelcov, podporuje vznik nových diel, projekty pracujúce s novými technológiami a prostredníctvom hudby sa zároveň snaží reflektovať témy presahujúce hudobné umenie (film, literatúra, ekológia a pod.).

Festival Viva Musica! sa v roku 2021 uskutočnil v dňoch od 17. júla do 14. augusta 2021 a priniesol 10 koncertov na rôznych miestach v centre hlavného mesta za účasti svetových slovenských umelcov. Viva Musica! je v súčasnosti etablovanou značkou a ako najväčší medzinárodný letný festival klasickej hudby v hlavnom meste zároveň prispieva k vytváraniu a posilňovaniu identity Bratislavy ako sebavedomej, kultúrnej a kultivovanej európskej metropoly.