Vďaka Eurojackpotu si jeden Slovák prilepšil o takmer 80-tisíc eur

Utorok bol určite šťastným a nezabudnuteľným dňom pre jedného zo slovenských hráčov medzinárodnej lotérie Eurojackpot. Nevyhral síce 10-miliónový jackpot, ale určite ho potešila výhra z tretieho poradia vo výške 79 792,20 eura.

Úspešný našinec uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil svojimi číslami všetkých päť hracích polí a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil obsluhe terminálu 11 eur.

Ak by šťastný Slovák okrem čísel 6, 12, 25, 31 a 37 uhádol aj dve powerballové čísla, v utorok by vyhral Eurojackpot vo výške 10 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 79 792,20 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše úspešný Slovák, získali v utorok aj traja nemeckí hráči, dvaja fínski, jeden chorvátsky a jeden taliansky hráč. V druhom poradí Eurojackpotu bol v utorok úspešný jeden Nemec a jeden Nór. Každý z tejto dvojice vyhral 565 949,10 eura. Výhru v prvom poradí Eurojackpotu vo výške 10 miliónov eur získal 8. augusta jeden nemecký hráč. V piatok 11. augusta 2023 sa teda bude hrať v Eurojackpote znovu o hlavnú výhru vo výške 10 mil. eur.

Tento rok sa zatiaľ siedmim slovenským hráčom podarilo získať v lotérii Eurojackpot výhru v treťom poradí. Výhru v druhom poradí Eurojackpotu získali tento rok doteraz štyria Slováci. K dnešnému dňu (k 9. augustu 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 106 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 97,2 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.