V prvom októbrovom žrebovaní „malého lota“ padol jackpot, rozdelia si ho dvaja hráči

V prvom októbrovom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 padol jackpot. Rozdelia si ho dvaja hráči. Každý z nich získal výhru v prvom poradí vo výške 19 857,94 eura.

Prvý úspešný hráč uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Na tikete pre hru LOTO 5 z 35 vyplnil svojimi číslami dve hracie polia – stĺpce a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre JOKER. Takáto stávka ho vyšla na 1,50 eura. Šťastie v podobe výhry 19 857,94 eura mu priniesol tip s číslami 2, 12, 18, 24 a 29. Práve tie boli v nedeľu 1. októbra 2023 vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35.

Druhý šťastný hráč sa rozhodol staviť si na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Nitrianskom kraji. Aj tento hráč sa rozhodol pre svoje čísla. Na tikete pre „malé loto“ nimi vyplnil štyri stĺpce a rozhodol sa aj pre účasť v doplnkovej hre JOKER, ktorá je spoločná pre hry LOTO a LOTO 5 z 35. Obsluhe terminálu zaplatil za spomínanú stávku 2,50 eura.

Národná lotériová spoločnosť TIPOS zaregistrovala tento rok doteraz 31 žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35, v ktorých padol jackpot, resp. výhra v prvom poradí. Z uvedeného počtu však bolo 13 žrebovaní takých, v ktorých výhru v prvom poradí získali dvaja alebo viacerí hráči. Celkový počet hráčov „malého lota“, ktorí získali tento rok výhru v prvom poradí, resp. jackpot, je doteraz 48.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.