V poslednom augustovom žrebovaní „malého lota“ padol jackpot

Tohtoročný august sa s hráčmi „malého lota“ rozlúčil tak, ako začal – príjemnou jackpotovou výhrou. V poslednom augustovom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35, ktoré pripadlo na slávnostnú nedeľu - 77. výročie SNP, padol jackpot 36 185,88 eura.

Šťastlivec uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Banskobystrickom kraji. Svojimi číslami vyplnil celý tiket pre hru LOTO 5 z 35 a takúto šesťtipovú stávku si predplatil na dve žrebovania. Jeho vklad do hry bol 6 eur.

Hráč mal jackpotový úspech v druhom predplatenom žrebovaní. Pätica čísel 3, 9, 16, 27 a 34, ktoré obsahoval jeden z jeho tipov na stávke, sa zhodovala s číslami, ktoré boli vyžrebované v nedeľu 29. augusta 2021.

Národná lotériová spoločnosť TIPOS zaznamenala v hre LOTO 5 z 35 v auguste tohto roka až šesť žrebovaní, v ktorých hráči získali jackpot, resp. výhru v prvom poradí. Najvyššou výhrou, akú získal v ôsmom kalendárnom mesiaci hráč „malého lota“ bol jackpot 64 821,24 eura, ktorý padol 15. augusta. Zaujímavá je tiež skutočnosť, že až v troch augustových žrebovaniach získali výhru v prvom poradí dvojice hráčov.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň - v stredu a v nedeľu.