V piatok získal jeden Slovák v Eurojackpote vyše 326-tisíc eur

Posledný októbrový piatok bol ďalším vzrušujúcim dňom pre mnohých hráčov nadnárodnej lotérie Eurojackpot. Z výsledkov sa potešilo mnoho Slovákov, ale jeden mal zvlášť dobrý dôvod na radosť – vyhral totiž skvelých 326 420,80 eura v treťom eurojackpotovom poradí.

Suma 326 420,80 eura je doteraz najvyššou, akú sa podarilo slovenskému hráčovi vyhrať v treťom poradí lotérie Eurojackpot od jej spustenia na Slovensku októbri 2015. Zároveň je to už 65. výhra v treťom poradí, ktorú získal slovenský hráč v histórii Eurojackpotu. Zatiaľ len dvaja našinci získali v treťom poradí Eurojackpotu výhru vyššiu ako 300-tisíc eur. Pred 27. októbrom 2023 sa to podarilo jednému Slovákovi, ktorý vyhral 23. mája tohto roku sumu 309 030 eur.

Šťastlivec, ktorý mal v piatok úspech v treťom poradí Eurojackpotu, hral so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Tam požiadal obsluhu terminálu o štvortipovú stávku na náhodné čísla v lotérii Eurojackpot, a do hry tak vložil 8 eur.

Ak by mal úspešný našinec v jednom náhodnom tipe okrem čísel 6, 13, 15, 20 a 40 aj dve powerballové čísla 2 a 8, ktoré boli v piatok vyžrebované v lotérii Eurojackpot, malo by Slovensko nového milionára. Od hlavnej výhry vo výške viac ako 28 miliónov eur ho totiž delili práve dve neuhádnuté powerballové čísla. Tie na jeho stávke boli pri príslušnom tipe 1 a 5, a tak si bude môcť na svoje konto pripísať „len“ výhru z tretieho poradia vo výške 326 420,80 eura. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí získal v piatok aj jeden nemecký hráč a jeden Holanďan.

V druhom výhernom poradí lotérie Eurojackpot uspel v piatok jeden Nór a jeden Dán. Každý z nich vyhral 868 212 eura. A keďže Eurojackpot odolal, tak sa už nasledujúci utorok 31. októbra bude hrať o 34 miliónov eur.

Tento rok sa podarilo zatiaľ deviatim slovenským hráčom získať v lotérii Eurojackpot výhru v treťom poradí a výhru v druhom poradí získali zatiaľ piati Slováci.

K dnešnému dňu (k 28. októbru 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 109 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 98 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.