V piatok potešil Eurojackpot jedného Slováka nezvyčajne vysokou výhrou vo štvrtom poradí

Eurojackpot je medzinárodná lotéria, ktorá každý týždeň ponúka svojim hráčom možnosť získať skvelé výhry. Slováci od 9. októbra 2015, keď spoločnosť TIPOS začala lotériu prevádzkovať na Slovensku, získali 85 výhier, v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Skvelé výhry však získavajú našinci aj vo štvrtom poradí, v ktorom zvyčajne možno vyhrať niekoľko stoviek či tisícok eur. V poslednom júlovom tohtoročnom žrebovaní však jeden Slovák získal vo štvrtom poradí Eurojackpotu nezvyčajne vysokú výhru.

Šťastlivec v piatok 29. júla vyhral skvelých 12 097,40 eura. Je to najvyššia výhra vo štvrtom poradí z lotérie Eurojackpot, akú doteraz získal hráč so stávkou uzatvorenou na Slovensku.

Úspešný hráč uzatvoril v piatok svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Žilinskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o trojtipovú stávku na náhodné čísla, a tak bol jeho vklad do hry 6 eur. Vďaka jednému z trojice tipov získal príjemných 12 097,40 eura. Jeho výherný tip sa zhodoval v štyroch číslach vyžrebovaných z hlavného eurojackpotového osudia a v dvoch číslach, ktoré boli vyžrebované z powerballového osudia.

Za celú dobu prevádzkovania lotérie Eurojackpot na Slovensku zaznamenala národná lotériová spoločnosť TIPOS do konca júla 2022 až 231 výhier v štvrtom poradí. Aktuálne je na Slovensku priemerná hodnota výhry v štvrtom poradí vo výške 4 363 eura. Výhra 12 097,40 eura z posledného júlového žrebovania lotérie Eurojackpot je dôkazom, že aj výhry z nižších poradí dokážu byť hráčsky atraktívne.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.