V piatok mal jeden zo Slovákov ako prvý mimoriadny úspech v lotérii Eurojackpot v roku 2023

V piatok mal jeden zo slovenských eurojackpotových hráčov ako prvý mimoriadny úspech v roku 2023 – získal výhru v treťom poradí vo výške 176 824,80 eura.

V piatkovom žrebovaní Eurojackpotu získali rovnako veľkú výhru v treťom poradí aj traja Nóri, dvaja Fíni, jeden Nemec, jeden Španiel a jeden Talian. Výhru v druhom poradí vo výške 470 317,50 eura získali dvaja nemeckí hráči, jeden Dán, jeden Fín, jeden Nór a jeden Švéd. Hlavnú výhru v Eurojackpote nezískal 27. januára žiadny z množstva hráčov, a tak sa bude nasledujúci utorok hrať o jackpot vo výške 104 miliónov eur.

Úspešný Slovák, ktorý zabodoval v piatkovom žrebovaní, uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Košickom kraji. Pri uzatváraní stávky sa spoľahol na náhodný výber čísel. K piatim náhodným tipom si zvolil aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Obsluhe terminálu zaplatil za stávku 11 eur.

K dnešnému dňu (k 28. januáru 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 96 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 94,2 mil. eur.