V lotérii Eurojackpot vyhral jeden Slovák vyše 72-tisíc eur

V utorkovom žrebovaní výherných čísel pre lotériu Eurojackpot vyhral jeden zo slovenských hráčov v treťom poradí príjemných 72 641,90 eura.

Výhru v treťom poradí vo výške 72 641,90 eura získali v utorok až siedmi eurojackpotoví hráči. Okrem jedného Slováka mali rovnaké šťastie dvaja Nemci, jeden Estónec, jeden hráč z Islandu, jeden z Maďarska a jeden zo Španielska. Väčšie šťastie ako týchto sedem hráčov mal už len jeden hráč z Nemecka, ktorý v utorok 21. júna vyhral v druhom poradí výhru vo výške 901 658,70 eura. Žiadna z miliónov uzatvorených eurojackpotových stávok nepokorila v utorok prvé výherné poradie, na ktorom „trónilo“ 41 miliónov eur. Preto sa nasledujúci piatok bude hrať v obľúbenej európskej lotérii už o 50 miliónov eur.

Slovák, ktorý získal v utorok v Eurojackpote výhru v treťom poradí, uzatvoril svoju šťastnú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Na tikete pre hru Eurojackpot vyplnil svojimi číslami jedno hracie pole a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Stávku si ešte predplatil na 3 žrebovania, a tak obsluhe terminálu zaplatil 9 eur. Úspech v podobe výhry v treťom poradí vo výške 72 641,90 eura mal v druhom predplatenom žrebovaní.

Tento rok sa už ôsmim slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v treťom poradí a štyria mali šťastie v druhom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 22. júnu 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 84 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 90,6 mil. eur.