V Eurojackpote zažiarili v utorok dvaja slovenskí hráči

V utorkovom žrebovaní medzinárodnej lotérie Eurojackpot zažiarili dvaja slovenskí hráči. Jeden z nich vyhral v druhom poradí takmer 904-tisíc eur a druhý bol úspešný v treťom poradí – vyhral vyše 127-tisíc eur.

Jeden slovenský hráč bol jediným z množstva európskych hráčov, ktorý získal v utorkovom žrebovaní Eurojackpotu výhru v druhom poradí. Na svoj účet si bude môcť pripísať skvelých 903 971,50 eura. Je to zatiaľ najvyššia tohtoročná výhra, akú získal slovenských hráč v lotérii Eurojackpot.

Šťastlivec uzatvoril eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Hráč sa spoľahol na náhodný výber čísel. Obsluhu terminálu požiadal o dvojtipovú stávku v lotérii Eurojackpot aj s účasťou v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER a celú si ju predplatil na dve žrebovania. Obsluhe terminálu zaplatil za takúto stávku 10 eur.

Hráč mal úspech v druhom predplatenom žrebovaní. Na stávke mal v jednom tipe čísla 15, 23, 26, 31, 44 a powerballové čísla 1 a 2. Prvú päticu čísel hráč uhádol, avšak v utorok boli v lotérii Eurojackpot vyžrebované powerballové čísla 1 a 8. Od fantastického jackpotu vo výške 30 miliónov eur ho delilo len jedno číslo!

Druhý šťastný Slovák získal v utorok v Eurojackpote výhru v treťom poradí 127 449,40 eura. Rovnako vysokú výhru získal aj jeden Chorvát, jeden Švéd a jeden taliansky hráč. Na eurojackpotových stávkach týchto hráčov bolo správnych všetkých päť čísel z hlavného osudia, ale ani jedno správne powerballové.

Slovenský hráč, ktorý získal v utorok v treťom poradí Eurojackpotu 127 449,40 eura, uzatvoril svoju šťastnú stávku na jednom z predajných miest TIPOSu v Bratislavskom kraji. Aj tento šťastlivec sa spoľahol na náhodný výber čísel. Obsluhu terminálu požiadal o trojtipovú náhodnú stávku v lotérii Eurojackpot, ku ktorej si zvolil aj doplnkovú hru Eurojackpot JOKER, a zaplatil tak 7 eur. Okrem eurojackpotovej výhry v treťom poradí vyhral šťastlivec aj 3 eurá v šiestom poradí doplnkovej hry Eurojackpot JOKER. Po utorkovom žrebovaní si teda na svoj účet bude môcť pripísať dohromady 127 452,40 eura.

Tento rok sa už piatim slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v druhom poradí a dvanásti našinci boli úspešní v treťom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 28. septembru 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 89 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 92 mil. eur.