V Eurojackpote sa hrá o 62 mil. eur! Vyhrá ich ďalší Slovák?

Je šanca, že sa zopakuje senzácia z októbra 2020, keď hráč zo Slovenska vyhral takmer 59 miliónov eur.

Slovenskí hráči majú tento týždeň šancu vyhrať 62-miliónovú výhru v medzinárodnej lotérii Eurojackpot. Podobne vysokú sumu vyhral už vlani jeden zo Slovákov. Ten v druhej polovici októbra svojou stávkou pokoril Eurojackpot vo výške 58 807 427,70 eur.

Rozprávkovú výhru vlani získal hráč so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS na východnom Slovensku. „Pripomeniem, že hráč sa v lotérii Eurojackpot spoliehal na jeden náhodný tip, ku ktorému si priplatil aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Celú stávku si predplatil na dve žrebovania a zaplatil za ňu 6 eur,“ pripomenula Ivana Skokanová, hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

Teraz majú hráči zo Slovenska opäť možnosť hrať o podobne vysoký Eurojackpot. „Ak bude pokorený na hranici 62 mil. eur, tak pôjde o jeden z troch najvyšších jackpotov v tejto populárnej medzinárodnej lotérii, aké doteraz padli v roku 2021,“ informovala Skokanová. Vysvetlila, že 15. januára padol Eurojackpot na svojej maximálnej hranici 90 mil. eur a v žrebovaní 12. marca padol vo výške viac ako 63 mil. eur. Obe spomínané výhry získali hráči so stávkami uzatvorenými v Nemecku.

„Slovenskí hráči však majú zakaždým rovnaké šance uspieť v hre o fantastickú výhru ako hráči z iných krajín, v ktorých hrajú lotériu Eurojackpot. Ak by tento piatok (14. mája) získal 62-miliónový Eurojackpot hráč zo Slovenska, išlo by o historicky najvyššiu výhru, aká bola dosiahnutá v lotériách, ktoré prevádzkuje spoločnosť TIPOS,“ povedala Skokanová. Dodala, že hlavnú výhru v histórii Eurojackpotu získal Slovák len raz, ale miliónové výhry v druhom poradí získali slovenskí hráči už viackrát (viď tabuľka nižšie).

Slovensko sa do medzinárodnej lotérie Eurojackpot zapojilo po prvýkrát 9. októbra 2015. Do tejto obľúbenej medzinárodnej lotérie je momentálne zapojených 18 členských štátov (Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Nemecko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko).

www.tipos.sk TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KENO JOKER, EUROMILIÓNY, EUROMILIÓNY JOKER, Eurojackpot a Eurojackpot JOKER okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.etipos.sk, ako aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny alebo prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma na svojich predajných miestach stávky aj na číselnú lotériu KLUB KENO a prostredníctvom internetovej stránky www.etipos.sk prevádzkuje aj číselnú lotériu e-KLUB KENO.