V doplnkovej hre JOKER padol jackpot vo výške takmer 373-tisíc eur

Záver vianočných sviatkov bol pre jedného z hráčov „malého lota“ naozaj veľkolepý. V nedeľnom žrebovaní výherného šesťčíslia pre doplnkovú hru JOKER, ktorá je spoločná pre hry LOTO a LOTO 5 z 35, vyhral skvelý jackpot 372 733,50 eura.

Úspešný hráč uzatvoril stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Účasť v doplnkovej hre JOKER si zvolil k jednotipovej stávke v „malom lote“. V samotnej hre LOTO 5 z 35 sa rozhodol pre náhodný výber čísel. Za stávku zaplatil obsluhe terminálu jedno euro. Úspech v podobe jackpotovej výhry 372 733,50 eura mu prinieslo jokerové šesťčíslie 6-3-7-7-3-1. Práve to bolo 26. decembra 2021 vyžrebované ako výherné a zhodovalo sa s vygenerovaným šesťčíslím na hráčovom potvrdení o uzatvorení stávky.

Jackpot 372 733,50 eura z nedeľného žrebovania je v poradí dvanásty, ktorý padol v roku 2021 v doplnkovej hre JOKER. Zároveň je to druhý najvyšší jackpot, ktorý padol v tomto roku v doplnkovej hre JOKER. V rebríčku tohtoročných výhier pre doplnkovú hru JOKER kraľuje rekordný jackpot 901 549,55 eura. Takúto sumu vyhral 7. apríla hráč so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Košickom kraji. Ide o doteraz najvyššiu výhru, aká bola dosiahnutá v histórii doplnkovej hry JOKER. Jackpot z nedeľného žrebovania – 372 733,50 eura má v momentálnom historickom rebríčku najvyšších výhier v doplnkovej hre JOKER 7. pozíciu.

Hra JOKER je spoločná doplnková hra k číselnej lotérii LOTO a LOTO 5 z 35. Je to stávka na šesťčíslie uvedené na potvrdení o uzatvorení stávky, ktoré vydáva generátor náhodných čísel. Výhra v hre JOKER je dosiahnutá vtedy, ak sa vyžrebované čísla šesťčíslia hry JOKER zhodujú presne na príslušných pozíciách s číslami nachádzajúcimi sa v šesťčíslí platného potvrdenia o uzatvorení stávky v časti JOKER, pri ktorom je vyznačená možnosť „áno“. Doplnková hra JOKER stojí na jedno žrebovanie len 0,50 eura.