V breznianskom Centre včasnej intervencie budú strážiť spánok bábätiek monitory dychu od TIPOS-u

Breznianske Centrum včasnej intervencie Misericordia n.o. dostalo 5 monitorov dychu Babysense 1 Pro od Nadácie Križovatka. Nadácia ich zakúpila vďaka národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

„Každoročne podporujeme množstvo projektov zo športovej, sociálnej, ale aj kultúrnej oblasti. V tomto náročnom období sme sa však rozhodli podporiť aj viaceré projekty v oblasti zdravotnej starostlivosti. Príkladom je aj podpora skvelého projektu „Mamička, dýcham“. Je pre nás veľkým zadosťučinením vidieť, že darované financie nájdu svoje uplatnenie a pomôžu priamo v praxi pri záchrane tých najmenších,“ ocenila spoluprácu s Nadáciou Križovatka Ivana Košútová, hovorkyňa národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

„Zdravotná pomôcka Babysense pomáha spoľahlivo kontrolovať a chrániť dýchanie dieťaťa a varuje rodičov a personál v prípade jeho ohrozenia. Ide o účinnú pomôcku pri prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat SIDS,“ vyjadrila sa Táňa Tomasch, riaditeľka Nadácie Križovatka.

Spoločnosť TIPOS poskytla Nadácii Križovatka prostriedky aj na nákup monitorov dychu, ktoré sú už používané v Kysuckej nemocnici v Čadci na novorodeneckom oddelení, v Centre pre deti a rodinu v Banskej Bystrici, na Novorodeneckom oddelení UNB – Nemocnice akad. L. Dérera v Bratislave, na Novorodeneckej klinike M. Rusnáka a v UNB - Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislave.

Zmyslom projektu "Mamička, dýcham" je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice a ich pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense, ktoré sú účinnou pomôckou pri prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat SIDS. Zdravotná pomôcka Babysense pomáha spoľahlivo kontrolovať a chrániť dýchanie dieťaťa a varuje rodičov a personál v prípade jeho ohrozenia.

Cieľom projektu je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novonarodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že ich dieťa je v poriadku.