V aprílovej ankete TIPOS Športovec mesiaca kartami poriadne zamiešali nitrianski hokejisti

Víťazmi ankety TIPOS Športovec mesiaca - máj 2024 sa stali hokejisti HK Nitra. (Foto: Jakub Kania)

Tradičná anketa to mala tentoraz slušne nabité výkonmi a úspechmi medzi jednotlivcami aj medzi kolektívmi. Adeptov na víťazstvo bolo dosť. Prvé tri mesiace v tomto roku anketu ovládli individuálni športovci - tenistka Renáta Jamrichová, biatlonistka Ema Kapustová a strelec Patrik Jány. Až teraz, v štvrtom mesiaci, sa na pomyslený Olymp dostal tímový šport. Nezameniteľná, hrdinská jazda počas celej play-off a totálna deštrukcia súperov mala nielen na konci súťaže zaslúženého víťaza TIPOS Extraligy, ale v nabitom rebríčku „uchádzačov o aprílový titul“ TIPOS Športovec mesiaca sa tento kolektív vyšplhal tak isto na najvyššiu métu. Hokejisti z Nitry si to právom zaslúžili.

Nielen na počasie bláznivý apríl prial slovenskému športu doma i na medzinárodnej scéne. V aktuálnej top dvanástke ankety nitrianskych Corgoňov statočne naháňali druhý džudista Márius Fízeľ či tretia strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková. Darilo sa aj ďalším kolektívnym športom – v hádzanej, basketbale či tenise. V chôdzi sa dokonca podarili aj dve nové miestenky na letné olympijské hry v Paríži.

Ďalší mesiac, ďalší výnimočný úspech

Už teraz sa, ako každý mesiac, mieša nový mix úspechov, športových príbehov, emócií, pádov a vzostupov, ale hlavne mix výhier i prehier, ktoré budú rozhodovať o tom, ako sa komu bude dariť v ankete. Prvého júna spoznáme nového hrdého športovca či športovkyňu a možno to bude opäť kolektív, kto znovu vnesie radosť do slovenského športu, a zároveň sa bude tešiť z víťazstva v ankete. Pri pohľade na to, čo všetko nás počas najbližšieho mesiaca v rámci športu čaká - MS v ľadovom hokeji, atraktívny atletický míting TIPOS P-T-S v Banskej Bystrici, futbalová scéna s porciou zaujímavých zápasov, vrchol skvelej jazdy doma i v pohárovej Európe michalovských hádzanárok, alebo to budú olympionici, ktorí si vybojujú ďalšie miestenky na OH v Paríži, sa športový priaznivec má rozhodne na čo tešiť. Spoločnosť TIPOS, ako najväčší podporovateľ športu na Slovensku, fandí slovenským športovcom a už teraz sa teší na ďalšie výnimočné športové úspechy.

Poradie v ankete TIPOS Športovec mesiaca – apríl.

1 . HK Nitra (hokej), 2 . Márius Fízeľ (džudo), 3 . Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba), 4 . Iuventa Michalovce (hádzaná), 5 . Libor Hudáček (hokej), 6 . – 8 . Róbert Kubín (windsurfing), Veronika Vadovičová (parastreľba), tenistky Slovenska, 9 . – 12 . Dominik Černý – Hana Burzalová (chôdza), Viktória Forster (atletika), hádzanárky Slovenska a Piešťanské Čajky (basketbal).