Už v sobotu sa možno zrodia nové hviezdy MMA scény

Tvrdá príprava, odriekanie, chudnutie a hľadanie sponzorov. Taká je realita väčšiny MMA bojovníkov na Slovensku. Každý z nich, či už amatér alebo profesionál, má svoj príbeh a pre niektorých sa cesta za splnením športového sna začne už túto sobotu. V novozámockej športovej hale sa v sobotňajšom zápase 16. júna môže zrodiť nová hviezda slovenskej MMA scény. Zvýšiť potenciál turnaja pomáha aj národná lotériová spoločnosť TIPOS, ktorej cieľom je podporovať rozvoju športu na všetkých úrovniach – od rekreačného športovania po profesionálov.

Popularita bojových športov závratne narástla pred pár rokmi a trend obľúbenosti si drží dodnes. Neustále sa rozrastajúca základňa MMA bojovníkov aj fanúšikov podnecuje vznik nových organizácií a turnajov. Medzi „mladších hráčov“ na scéne zmiešaných bojových športov určite patrí aj organizácia FABRIQ MMA. Jej v poradí 5. turnaj bude hostiť športová hala Milénium v Nových Zámkoch. Fightcard sľubuje zaujímavé a napínavé zápasy v kategórii profesionálov aj amatérov. Pripravenosť súperov preveria fighteri ako Balázs, Vojtela, Ibragimov či Fodor v hlavnom zápase večera proti Kepovi. Zápasníkov čaká pred samotným turnajom ešte váženie, ktoré rozdá posledné priepustky alebo „stopky“ pred vstupom do „oktagonu“.

Ak aj nepatríte medzi „skalných“ fanúšikov MMA, elektrizujúca atmosféra takéhoto turnaja vás určite pohltí. Nástupy bojovníkov do klietky sú nezabudnuteľnou show. Zážitok sľubuje aj spolumoderátor večera Samuel „Pirát“ Krištofič, ktorý ako jeden z našich najlepších MMA zápasníkov pozná trpkosť prehier, no najmä cenných výhier. Na „karte“ sa nachádza aj jeden ženský zápas v kategórii amatérok. Svojich zverencov prídu podporiť hviezdy ako Karol Ryšavý, Vlasto Čepo a aj „domáci“ Lajoš Klein, ktorý je historicky prvým Slovákom v UFC.

Podujatie podporuje aj najväčší donor slovenského športu - spoločnosť TIPOS. „Každý MMA zápas je jedinečný príbeh plný neuveriteľných výkonov, napätia a bojovnosti. Zápasníci vstupujú do klietky s jedinou myšlienkou – zvíťaziť. V TIPOSe obdivujeme ich odhodlanie a odvahu a s nadšením sledujeme ich cestu za víťazstvom“, dodáva Jana Pohorelská, hovorkyňa národnej lotériovej spoločnosti. Ak aj vy máte radi vzrušenie a emócie, sledujte najbližší turnaj FABRIQ5 MMA a presvedčte sa sami, prečo je MMA tak populárne.

Radosť zo športu víťazí!