Univerzitné majstrovstvá Slovenska v e-športoch prichádzajú s novým formátom

Univerzitné majstrovstvá Slovenska a Slovenská univerzitná e-športová liga aj vďaka generálnemu partnerovi, spoločnosti TIPOS, prichádzajú s novým ligovým formátom, ktorý prináša ešte väčšiu kvalitu a ceny pre víťazov.

Najnovšie majú štyri tímy možnosť postúpiť do univerzitnej e-ligy v otvorených kvalifikáciách. Prvá sa odohrala vo štvrtok, druhá štartuje v sobotu 13. novembra. Víťazi otvorenej kvalifikácie sa pridajú k dvanástim univerzitným e-športovým tímom, ktoré sú do šampionátu nasadené z minulých turnajov: 10 tímov si vybojovalo miestenku z minulej sezóny a dva tímy sa prebojovali z poslednej sezóny Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy.

Spoločne tak všetkých šestnásť tímov zabojuje o vecné ceny a prizepool 2 450 €, postup na pripravovanú medzinárodnú V4 univerzitnú ligu a postup na európsky šampionát University Esport Masters v hre lol s prizepoolom 15 000 €.

Ako sa zmenil formát turnaja?

V základnej časti Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy sa stretne 16 najlepších univerzitných tímov z celého Slovenska v hrách Counter-Strike: Global Offensive, Accenture League of Legends a Hearthstone. Desať tímov si vybojovalo miestenku z minulej sezóny, dva tímy sa prebojovali z poslednej sezóny a o posledné štyri miestenky zabojujú zvyšné tímy slovenských univerzít v online kvalifikáciách. Dve osem členné skupiny, po ktorých spoznáme okteto postupujúcich do play-off, sú zárukou napínavej akcie.

Ako sa zaregistrovať?

Do Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy zostávajú posledné štyri voľné miesta. Registrácia je ZADARMO. Stačí len poskladať tím z tvojich spolužiakov alebo iných hráčov tvojej univerzity a prihlásiť sa za pomoci ISIC karty alebo potvrdení o návšteve školy ešte dnes na www.yzone.sk.