Tri týždne plné zábavy a športu. Olympijské hry zažijete aj na Slovensku!

Leto plné športu a zábavy pre všetkých je tu! Slovensko zažije jedinečnú olympijskú atmosféru. Po prvýkrát v histórii budú môcť fanúšikovia športu fandiť našim olympionikom a sledovať medailové úspechy na Olympijskom festivale.

Historicky prvý Olympijský festival sa bude konať od 23. júla do 8. augusta 2021 v olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý športový a kultúrny program pre všetky vekové kategórie. „Pripravená je veľká fanzóna, kde ponúkneme v spolupráci s RTVS fanúšikom nielen priame prenosy, ale aj záznamy z olympijských súťaží. Fun rádio presunie svoje vysielacie pracovisko priamo do Šamorína a jeho moderátori budú zabávať návštevníkov. Ponúkame možnosť vyskúšať si viac ako dve desiatky športov a ochutnať i skvelé jedlo. Jednotlivé ťaháky programu budeme predstavovať počas nasledujúcich dní. Rodiny s deťmi, mladší i starší ľudia sa majú na čo tešiť,“ informovala riaditeľka Slovenskej olympijskej marketingovej Kristína Czuczová.

Vstup zadarmo a pre každého

Všetko sa odštartuje veľkolepým otváracím ceremoniálom 23. júla – presne v ten deň, keď sa začínajú olympijské hry v japonskom Tokiu. Úvodný deň Olympijského festivalu bude prebiehať skutočne vo veľkom štýle. Tešiť sa môžete na slávnostné otvorenie festivalu, zapálenie olympijského ohňa, tanečné vystúpenia a nebude chýbať ani sledovanie otváracieho ceremoniálu z olympijských hier v Tokiu. Prvý deň bude najmenším hrať do tanca Paci pac, ostatní sa zase môžu tešiť na večerný koncert hudobnej skupiny HEX.

Počas celého festivalu, ktorý bude trvať celých 17 olympijských dní, si budete môcť vyskúšať takmer 40 rôznych športov, ako napríklad atletiku, plážový volejbal, tenis, šerm, karate, lukostreľbu a mnohé ďalšie. Svoje zručnosti budete môcť ukázať aj na turnaji v hádzanej, golfe či futboxe. Chýbať nebudú koncerty pre malých aj veľkých, autogramiády ambasádorov festivalu či súčasných a bývalých olympionikov. Olympijský festival je aj skvelou šancou spoznať japonskú kultúru a kuchyňu.

Organizátori Olympijského festivalu sa budú riadiť aktuálnymi opatreniami na usporiadanie akcií. Vstup do areálu bude bezplatný, avšak počet návštevníkov bude kontrolovaný. „Bezpečnosť je pre nás, rovnako ako pre organizátorov olympijských hier, prvoradá,“ priznala Kristína Czuczová.

Bohatý program plný (nielen) športu

Milovníci dobrého jedla budú môcť každý deň ochutnať (nielen) japonské špeciality v gastro zóne. Zvedavci a športoví nadšenci si zase môžu vyskúšať rôzne aktivity v stánkoch, ktoré pripravujú partneri Slovenského olympijského tímu TIPOS, Zlatý Bažant 0,0%, BILLA, Allianz, Toyota, SPP či CZ Slovakia. Počas Olympijského festivalu bude priamo zo Šamorína vysielať aj Fun rádio a Olympijské štúdio RTVS. Priamo na najväčšom festivale športu na Slovensku sa bude fandiť aj našim skvelým športovcom v Tokiu.

Sme si rovní

Na Olympijskom festivale bude mať svoje zastúpenie aj Slovenský paralympijský výbor. Okrem toho, že celý festival bude bezbariérový, mnohé zo športov si môžu vyskúšať aj naši návštevníci so zdravotným znevýhodnením, napríklad paralympijskú podobu atletiky, basketbalu 3x3, stolného tenisu, cyklistiky, taekwonda, lukostreľby, ale aj bocciu a jazdu zručnosti.

(zdroj: www.olympic.sk - web Slovenského olympijského a športového výboru)