TIPOS v čase Vianoc obmedzí prevádzku lotérií a internetovej herne. Prehľad obmedzení

Vianočné sviatky každoročne ovplyvňujú pravidelné žrebovania v číselných lotériových hrách. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. zo zákona neprijíma stávky, nežrebuje a ani nevypláca výhry na Štedrý deň a ani na Prvý sviatok vianočný. Výnimku má pravidelne len medzinárodná lotéria Eurojackpot. Spoločnosť TIPOS sa však rozhodla tento rok obmedziť dostupnosť svojich služieb aj nad rámec stanovený zákonom a obmedzí aj dostupnosť internetového portálu eTIPOS.sk. Spoločnosť TIPOS sa pre tento krok rozhodla v rámci podpory stratégie zodpovedného hrania.

  • 24. december 2021 (Štedrý deň) – piatok

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. zo zákona v tento deň neprijíma stávky, nežrebuje a ani nevypláca výhry. Počas tohto dňa sa nebudú predávať ani žreby. Výnimku bude mať len žrebovanie lotérie Eurojackpot a doplnkovej hry Eurojackpot JOKER. Hráči si môžu ešte aj v piatok staviť na čísla Eurojackpotu na tých predajných miestach TIPOSu, ktoré budú v tento deň otvorené. Pre túto hru bude možné v piatok uzatvoriť aj stávky prostredníctvom internetu a SMS.

V piatok 24. decembra bude v rámci internetovej herne eTIPOS.sk umožnené hráčom vytvoriť si hráčske konto a navýšiť stav hráčskeho konta (doplniť účet). Ostatné operácie s kontom však nebudú v danom čase umožnené.

  • 25. decembra 2021 (Prvý sviatok vianočný) – sobota

V prevádzke všetkých lotérií budú pokračovať obmedzenia - v tento deň spoločnosť TIPOS neprijíma stávky, nežrebuje a ani nevypláca výhry.

Hráčom bude umožnené v rámci internetovej herne eTIPOS.sk vytvoriť si hráčske konto a navýšiť stav hráčskeho konta (doplniť účet). Ostatné operácie s kontom však nebudú v danom čase umožnené.

Počas 24. a 25. decembra budú tento rok vypnuté aj internetové hry, ktoré TIPOS prevádzkuje v súlade so zákonom o hazardných hrách. Aj keď zákon umožňuje spoločnosti TIPOS vianočnú prevádzku internetových hier prostredníctvom herného portálu eTIPOS.sk, vedenie národnej lotériovej spoločnosti sa rozhodlo v uvedené sviatočné dni internetové hry vypnúť. TIPOS má záujem na tom, aby hráči a fanúšikovia internetovej zábavy strávili sviatočný čas plnohodnotne v kruhu rodiny a blízkych. Spoločnosť TIPOS chce zároveň týmto rozhodnutím vyjadriť istú mieru zodpovednosti nad rámec povinností, ktoré jej určujú záväzky v programe zodpovedného hrania.

Hráči, ktorí budú potrebovať radu alebo informáciu k prevádzke, môžu počas vianočných sviatkov zavolať na infolinku spoločnosti TIPOS, konkrétne na čísla 18 177 a 18 277. Infolinka bude 24. a 25. decembra dostupná do 18:00 hod.

  • 26. decembra 2021 (Druhý sviatok vianočný) – nedeľa

V tento deň bude štandardná doba prevádzky, čiže bude možné vykonávať všetky transakcie - príjem stávok, overovanie a výplatu výhier v číselných lotériách, ako aj predaj a výplatu výhier žrebov. V nedeľu sa uskutoční žrebovanie výherných čísel pre všetky lotérie, ktoré sa v tento deň štandardne žrebujú. Naviac, zo soboty na nedeľu bude výnimočne presunuté aj žrebovanie výherných čísel pre hru Euromilióny. Vyžrebované bude aj výherné šesťčíslie pre doplnkovú hru Euromilióny JOKER. Internetové hry a tipovanie prostredníctvom SMS budú bez obmedzení.

  • 31. decembra 2021 (Silvester) - piatok

Všetky lotérie a hry spoločnosti TIPOS budú v posledný deň roka prevádzkované v štandardnej dobe, bez obmedzení. Bude umožnený aj predaj a overovanie stieracích žrebov a uskutoční sa zvyčajné žrebovanie číselných lotérií. Internetové hry a tipovanie prostredníctvom SMS budú bez obmedzení.

  • 1. január 2022 (Nový rok) – sobota

Od prvého dňa nového roka bude štandardná doba prevádzky všetkých lotérií a hier. Bude umožnený aj predaj a overovanie stieracích žrebov a uskutoční sa zvyčajné žrebovanie číselných lotérií. Internetové hry a tipovanie prostredníctvom SMS budú bez obmedzení.