TIPOS sa stal partnerom slovenskej atletiky pre rok 2024

Národná lotériová spoločnosť TIPOS, ktorá je najvýznamnejším podporovateľom športu na Slovensku, sa tento týždeň stala partnerom slovenskej atletiky pre rok 2024. Okrem toho, že bude podporovať atlétov na ich zväzovej úrovni, podporí aj jedno z najvýznamnejších domácich podujatí - legendárny atletický míting P-T-S.

Národná lotériová spoločnosť TIPOS sa rozhodla opäť vstúpiť do partnerstva so Slovenským atletickým zväzom (SAZ). Ten patrí medzi najväčšie národné športové zväzy na Slovensku. Jeho členská základňa prevyšuje 20 000 členov združených vo vyše 200 registrovaných kluboch. Svojimi aktivitami z posledných rokov SAZ výrazne zvýšil povedomie o atletike a úspechy vrcholných reprezentantov dávajú dobrú vizitku práce všetkých trénerov, športovcov, funkcionárov a činovníkov v atletickom hnutí.

Vďaka dobrému medzinárodnému kreditu Slovenského atletického zväzu sa na našom území organizuje čoraz viac významných medzinárodných atletických súťaží. Najvýznamnejším podujatím v roku 2024, ako aj v novodobej histórii SAZ, bude prvý dráhový európsky šampionát vekovej kategórie atlétov do 18 rokov (EU18CH). Už v minulosti stál SAZ za dobrou organizáciou medzinárodne významných atletických podujatí. V roku 2017 zorganizoval Majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu a v roku 2019 Európsky vrhačský pohár.

„Raketa z Hronca“, ako prezývajú Viktóriu Forster, skončila vlani na podujatí P-T-S tretia a vtedy si zlepšila osobný rekord o priam neuveriteľných 20 stotín. (Foto: Andrej Galica)

Spoločnosť TIPOS ako partner SAZ pre rok 2024 určite prispeje v máji ku kvalitnému organizačnému zabezpečeniu spomínaného majstrovského dráhového šampionátu. Tomuto podujatiu s európskym rozmerom bude predchádzať tradičný, už 59. ročník medzinárodného mítingu P-T-S, kde TIPOS bude generálnym partnerom. Ide o jediné podujatie svojho druhu na Slovensku s účasťou top atlétov zo svetovej scény. Atletický míting TIPOS P-T-S sa uskutoční 24. mája 2024 v Banskej Bystrici a v hierarchii podujatí seriálu World Athletics Continental Tour bude mať opäť strieborný štatút.

V roku 2023 na mítingu P-T-S urobil radosť fanúšikom aj slovenský atlét Ján Volko, ktorý zvíťazil v behu na 100 m s časom 10,21 s. Volko si ako tradične na podujatí zabehol dvojboj a z víťazstva sa tešil aj na dvojstovke. Tam dosiahol čas 20,58 s. (Foto: Ján Súkup)

Športová verejnosť sa môže tešiť na to, že v piatok 24. mája sa na Atletickom Štadióne SNP DUKLA v Banskej Bystrici prevetrajú aj slovenské „bežecké rakety v tretrách“. Sú nimi šprintéri - stovkári Ján Volko a Viktória Forster, či štvorstovkárka cez prekážky Emma Zapletalová. Zo svetovej špičky sa na podujatí predstaví kladivár Bence Halász (HUN), kladivárka Anita Wlodarczyková (POL), oštepár Anderson Peters (GRN), stovkár Michale Rodgers (USA), stovkárka Blessing Okagbareová (NGR), osemstovkárka Jemma Reekieová (GBR) alebo diaľkarka Maryna Bacherová - Romančuková (UKR). Je to jediná príležitosť, keď sa môžu na Slovensku stretnúť na konfrontačnej úrovni špičkoví pretekári z domácej aj svetovej scény.