TIPOS rozdelil 2 percentá z dane viac ako päťdesiatim subjektom

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prispela na činnosť viac ako päťdesiatim mimovládnym neziskovým organizáciám svojim 2 % podielom zo zaplatenej dane z príjmov.

Spoločnosť TIPOS ako najväčší podporovateľ športu na Slovensku podporila svojim podielom zaplatenej dane cez podané daňové priznanie za rok 2023 až 55 mimovládnych neziskových organizácií. Dve percentá zo zaplatenej dane za rok 2023 vyčíslil TIPOS na celkovú sumu 118 743 eur. Z tejto sumy podporil predovšetkým združenia z oblasti športu, ale aj združenia poskytujúce pomoc hendikepovaným športovcom, organizácie venujúce sa deťom a mládeži či cirkevné charitatívne subjekty.

„V roku 2023 národná lotériová spoločnosť dosiahla výborný hospodársky výsledok, keď zisk po zdanení dosiahol úroveň 24,6 mil. eur. To nám umožnilo poukázať 2 percentá zo zaplatenej dane desiatkam oprávnených prijímateľov, keďže sme sa rozhodli zmeniť filozofiu prerozdeľovania týchto finančných prostriedkov. Namiesto väčšej finančnej podpory pre menšie množstvo subjektov sme tohto roku podporili nižšími čiastkami väčší počet neziskových organizácií. Veríme, že tieto prostriedky tak budú efektívnejšie využité na podporu rozvoja športu v regiónoch a na rôzne dobročinné účely.“ povedal JUDr. Ing. Peter Deďo, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TIPOSu.